Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo (ONKT) skyriaus prokurorai Kauno apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 47 metų Kauno rajono gyventojas kaltinamas tuo, kad neteisėtai disponavo maždaug 13 kg medžiagos su labai dideliu kiekiu psichotropinės medžiagos – metamfetamino, dideliu kiekiu kanapių dervos, šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis.
Vilniaus apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokurorai ikiteisminį tyrimą atliko kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Operatyvinės veiklos valdybos (OVV), Vilniaus, Kauno, Šiaulių rinktinių ir kitų šios tarnybos padalinių pareigūnais.
Baudžiamojoje byloje tęsiamas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų, jų kontrabandos, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, akcizais apmokestinamomis prekėmis, pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) bei dokumentų klastojimo.
Ikiteisminio tyrimo metu Vilniaus apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokurorai bei VSAT operatyvininkai, bendradarbiaudami su Eurojusto, Europolo, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Kauno apskrities VPK Kriminalistinių tyrimų valdybos, Vilniaus apskrities VPK Elektrėnų policijos komisariato bei kitų teisėsaugos institucijų pareigūnais, sulaikė daugiau kaip dešimt asmenų.
Tiriant bylą, Švedijos Karalystėje sulaikyti du Lietuvos piliečiai - 22 ir 39 metų, kurie automobilyje įrengtoje slėptuvėje gabeno labai didelį kiekį narkotinių medžiagų – daugiau kaip 4 kg kanapių dervos. Kontrabandininkai nuteisti ir šiuo metu atlieka bausmę Švedijoje.
Vilniaus apygardos prokuratūros ONKTS skyriaus prokurorų ir VSAT operatyvininkų įvairiose Lietuvos vietovėse – Kaune, Kauno, Kaišiadorių, Lazdijų rajonuose, Jonavoje – atliktos kratos buvo labai rezultatyvios. Jų metu paimta apie 13 kg medžiagos su labai dideliu kiekiu psichotropinės medžiagos – metamfetamino, didelis kiekis kanapių dervos, maždaug 75 tūkstančiai tablečių „Extazy“, kanapių ir jų dalių, daugiau kaip 50 dėžių nelegaliai laikomų cigarečių „Regal“ su latviškomis banderolėmis, pistoletai „TT“, „Smith&Wesson“, šratinis pistoletas bei šovinių, skirtų šiems ginklams.
Kratų metu rastas ir didžiausias per pastaruosius metus Europoje pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtako (prekursoriaus) kiekis – apie 850 litrų safrolo, naudojamo psichotropinėms medžiagoms gaminti.
Manoma, kad tokio safrolo kiekio pakaktų pagaminti maždaug 8 milijonams „Extazy“ tablečių.
Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia daryti prielaidą, kad Kauno ir Jonavos bei Kauno ir Jonavos rajonų gyventojai, veikdami organizuotoje grupėje su Nyderlandų Karalystės gyventojais ir kitų užsienio šalių piliečiais, ilgą laikotarpį Lietuvoje, Nyderlanduose ir kitose užsienio šalyse įsigydavo labai didelius kiekius psichotropinių, narkotinių medžiagų – metamfetamino, kanapių dervos, „Extazy“ tablečių. Dalį jų, panaudodami automobilius su įrengtomis slėptuvėmis, kontrabandos būdu gabendavo ir į Lietuvą, ir iš Lietuvos, realizuodavo mūsų šalyje ir Skandinavijos valstybėse. Nusikalstamoms veikoms įgyvendinti įgijo ir laikė šaunamuosius ginklus bei šaudmenis.
Ikiteisminis tyrimas tęsiamas toliau.
Prokuraturos.lt inf. |