English
Į Pradžią
Kontaktų sąrašas VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos
vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
2017 m. lapkričio 22 d., trečiadienis
Vertikalus meniuBiudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2017.06.30   - Panevėžyje paminėta Pasieniečių diena (foto)

Ketvirtadienį Panevėžyje įspūdingais reginiais buvo paminėta Pasieniečių diena. Jos metu Kristaus Karaliaus katedroje vyko Šv. Mišios. Po jų surengtas pasieniečių maršas paradas Panevėžio gatvėmis iki Laisvės aikštės. Čia surengtas ceremonialas, kurio metu įteikti apdovanojimai pasižymėjusiems pasieniečiams, vyko VRM reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas, parodomoji kinologų su tarnybiniais šunimis programa, Specialiosios paskirties užkardos pareigūnų pasirodymas, pasieniečių technikos ir ginkluotės ekspozicija. Siūlome pavartyti nuotraukas iš šios pasieniečių šventės.


2017.06.30   - Magistralėje atbulomis sprukusį kontrabandos gabentoją pasieniečiai stabdė šūviais (foto)

Magistralėje Vilnius – Panevėžys pasieniečiai įspėjamaisiais šūviais stabdė jiems nepaklususį kontrabandą gabenusį Pasvalio gyventoją. Įtariama, kad jis lydėjo irgi kontrabandos krovinį vežusį Panevėžio rajono gyventoją. Iš viso pasieniečiams į rankas pateko 7  tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių.


2017.06.30   - Prezidentė pasieniečiams priminė svarbiausią reikalavimą - ištikimybę Tėvynei
Birželio 29-ąją profesinę šventę minėjusius pasieniečius pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasieniečių dienos minėjime Panevėžyje, kur vyko pagrindinė šiai progai skirta šventė, ketvirtadienį perskaitytame Prezidentės sveikinime pabrėžiama. kad nepakitęs išlieka svarbiausias pasieniečiams keliamas reikalavimas - ištikimybė Tėvynei, kuria pasižymėjo už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę tarnyboje žuvę pasieniečiai.

2017.06.29   - Panevėžyje minima Pasieniečių diena
Birželio 29-ąją, ketvirtadienį, Panevėžyje minima Pasieniečių diena. Tai profesinė beveik 4 tūkst. VSAT dirbančių tarnautojų ir darbuotojų šventė.

2017.06.28   - Pasieniečių laivas „Aleksandras Barauskas“ dalyvauja tarptautinėse pratybose „Ronis 2017“ (foto)

Baltijos jūroje prie Liepojos vykstančiose tarptautinėse operatyvinėse taktinėse pratybose „Ronis 2017“ dalyvauja Lietuvos pasieniečių patrulinio laivo „Aleksandras Barauskas“ įgula.


2017.06.28   - Baltarusiškų cigarečių krovinys maskuotas Venesuelos rinkai skirtomis trąšomis (foto)

Bendradarbiaudami su geležinkelininkais pasieniečiai iš Baltarusijos atvykusio sąstato vagone talpykloje aptiko beveik 50 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Šio krovinio, maskuoto trąšomis, vertė Lietuvoje yra daugiau kaip 124 tūkst. eurų.


2017.06.28   - Panevėžyje bus minima Pasieniečių diena

Ketvirtadienį bus minima Pasieniečių diena, birželio 29-oji, kuri yra profesinė šventė maždaug 4 tūkstančiams Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų. Pagrindinė Pasieniečių dienos šventė tądien vyks Panevėžyje, kur pasieniečiai organizuos įvairių renginių.


2017.06.27   - Pasieniečiai gelbėjo tarptautinį ant seklumos užplaukusios jachtos ekipažą (foto)

Pasieniečiams teko gelbėti Kuršių mariose jachta ant seklumos užplaukusius keturis vokiečius ir austrą. Po gelbėjimo operacijos jachta saugiai pasiekė Nidos uostą.


2017.06.27   - Meškos iš Lietuvos į Baltarusiją vaikšto nepaisydamos sienos (foto)

Švenčionių rajone pasieniečiai vėl aptiko meškos pėdsakus, vedančius iš Lietuvos į Baltarusiją. Per pustrečios savaitės tai jau trečias panašus atvejis.


2017.06.27   - Pasieniečių kinologai ir jų keturkojai patirties sėmėsi Estijoje ir Suomijoje (foto)

VSAT baigia įgyvendinti 2016-2017 m. Erasmus+ projektą.  Pernai birželio 17 d. VSAT vadas Renatas Požėla ir Švietimo mainų  paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė pasirašė dotacijos sutartį projektui „Valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologų-instruktorių ir pareigūnų, kuruojančių kinologinę veiklą, profesinis tobulinimas 2016-2017“ pagal Erasmus+ programą. Dotacijos suma buvo 18 746 EUR. 


2017.06.26   - Kauno oro uoste posėdžiavo Centrinė PKP veiklos koordinavimo grupė (foto)

Kauno oro uoste vykusiame posėdyje įvairių žinybų atstovai kalbėjo apie pasienio tikrinimų organizavimą laikinai uždarius Vilniaus oro uostą. Taip pat pristatyti Rambyno kontrolės punkto pasienyje su Rusija statybos klausimai ir pasienyje su Baltarusija veikiančių Medininkų bei Šumsko kontrolės punktų infastruktūros plėtros planai.


2017.06.26   - Bulgaras turėjo suklastotą graikišką vairuotojo pažymėjimą

Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė į Lenkiją išvykstantį Bulgarijos pilietį, kuris Pirmasis turėjo suklastotą graikišką vairuotojo pažymėjimą.


2017.06.26   - Rūkalus vilnietis iš Baltarusijos vežė dvigubame automobilio dugne (foto)

Kenos užkardos pasieniečiams įkliuvo vilnietis, kuris automobilio slėptuvėse iš Baltarusijos gabeno daugiau kaip 2 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų. Detaliai patikrinti jo vairuotą „Peugeot 307“ buvo nuspręsta, kai vyro elgesys ir paaiškinimai pasieniečiams sukėlė abejonių.


2017.06.23   - Kontrabandininkai į Prūdelio upelį įmetė beveik 10 tūkst. pakelių cigarečių (foto)

Šalčininkų rajone Purvėnų užkardos pasieniečiai iš upelio ištraukė 9,5 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų, kuriuos čia paliko kontrabandininkai iš Baltarusijos.


2017.06.23   - Pamatyti Baltijos jūrą sutuoktiniams iš Baltarusijos sutrukdė kontrabandinės cigaretės (foto)

Pasieniečiai Kretingoje sulaikė sutuoktinius iš Baltarusijos, kurie teigė važiavę pamatyti Baltijos jūrą. Užsieniečiai automobilio „Renault Espace“ slėptuvėse vežė daugiau kaip 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Už tai rūkalų savininke prisistačiusiai užsienietei gresia bauda nuo 4 iki 6 tūkst. eurų ir svetimo automobilio konfiskavimas.


2017.06.23   - Cigarečių kontrabandininkas pabūgo lenktyniauti su vokiečių aviganiu Volfu (foto)

 

Panaudoję tarnybinį vokiečių aviganį Volfą Kabelių užkardos pasieniečiai sulaikė 8 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų ir, įtariama, su jų gabenimu susijusį Druskininkų savivaldybės gyventoją. Jis nedrįso bėgti nuo Volfo.


2017.06.23   - Teisės bakalaurais tapo 11 pasienietiškus mokslus krimtusių neakivaizdininkų (foto)

Iškilmingos ceremonijos metu Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje vienuolikai Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto (VSF) ištęstinių (neakivaizdinių) studijų absolventų ketvirtadienį įteikti bakalauro studijų diplomai. Ši Kaune įsikūrusio VSF absolventų laida baigė studijas pagal Teisės ir valstybės sienos apsaugos programą.


2017.06.22   - Užfiksuoti du sienos su Baltarusija pažeidimai oro erdvėje

Trečiadienį Lietuvos karinės oro pajėgos užfiksavo du Lietuvos valstybės sienos kirtimus oro erdvėje ties Dubičiais ir Musteika (Varėnos r.), ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.


2017.06.22   - Nuo pasieniečių sprukęs įtartino „BMW“ vairuotojas atsitrenkė į kelio atitvarą (foto)

Po gaudynių Lazdijų rajone pasieniečiai sulaikė automobilį „BMW E60“ su vogtais lenkiškais numeriais. Vairuotojas nuvažiavo nuo kelio, įstrigo kelkraštyje ir pėsčias spruko nuo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų.


2017.06.22   - Ir lietuvis emigrantas, ir Moldovos pilietis įkliuvo su suklastotais vairuotojo pažymėjimais

Į tėvynę automobiliu grįžtantis Didžiojoje Britanijoje gyvenantis lietuvis buvo patikrintas bendro Lietuvos ir Lenkijos pasieniečių ekipažo. Paaiškėjo, kad emigrantas turėjo suklastotą lietuvišką vairuotojo pažymėjimą. Su savo šalies suklastotu vairuotojo pažymėjimu tą pačią dieną Kybartų pasieniečiams įkliuvo Moldovos pilietis.


2017.06.21   - Bendradarbiavimo klausimus aptarė Lietuvos ir Suomijos pasieniečiai (foto)
Trečiadienį vizitą Lietuvoje baigiantis Suomijos pasieniečių vadovas Jako Kaukanenas (Jaakko Kaukanen) su VSAT vadu Renatu Požėla aptarė aktualiausius abiejų šalių sienų apsaugos klausimus ir žinybų bendradarbiavimą.

2017.06.21   - Suklastotas teises turėjęs kaunietis vairavo Vokietijoje pavogtą „Mercedes Benz 212 E“ (foto)

Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė kaunietį, kuris vairavo Vokietijoje pavogtą automobilį „Mercedes Benz 212 E“. Be to, vyras turėjo suklastotą lietuvišką vairuotojo pažymėjimą.


2017.06.20   - Ispanijoje vogtą vilkiką vairavęs rusas nevykdė pasieniečių nurodymų (foto)

Kybartų punkte pasieniečiai sulaikė Rusijos piliečio vairuotą vilkiką „Renault Magnum“, kurio, įtariama, kaip vogto ieškojo Ispanijos teisėsaugininkai. Vairuotojas atsisakė vykdyti teisėtus VSAT pareigūnų reikalavimus, todėl turės reikalų su Vilkaviškio teismu.


2017.06.20   - Viešąjį saugumą Jordanijoje padės stiprinti Lietuvos ir Suomijos ekspertai

Jordanijos Karalystės Planavimo ir tarptautinio bendradarbiavimo ministerija pranešė, kad Lietuvos ir Suomijos konsorciumui patikėta įgyvendinti ES Dvynių programos projektą Jordanijos Viešojo saugumo direktorato / Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimams stiprinti.


2017.06.19   - Pasienietis T. Gečas pasaulio jėgos trikovės čempionate iškovojo bronzą (foto)

Minske vykusiame pasaulio  klasikinės jėgos trikovės čempionate  VSAT  Pagėgių rinktinės Sienos kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Tadas Gečas iškovojo III vietą.


2017.06.19   - Lietuvos pasieniečiai mokosi indėnų pėdsekystės paslapčių (foto)

Elitinio JAV migracijos ir muitinės patrulių padalinio “Shadow Wolf” (“Prieblandos vilkas”) pėdsekių grupė šią savaitę savo patirtį perduoda Lietuvos pasieniečiams. “Shadow Wolf” sudaro Šiaurės Amerikos indėnų genčių atstovai.


2017.06.19   - Į pasalą pateko kontrabandos pasiimti atėjęs Švenčionių rajono gyventojas (foto)

Švenčionių rajono Adutiškio miestelyje pasieniečiai surengė pasalą. Į ją pateko 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių bandęs gabenti Švenčionių rajono gyventojas. Jam gresia kelių tūkstančių eurų bauda.


2017.06.19   - Raigardo slėnyje sulaikyti 3 tūkst. pakelių cigarečių ir druskininkietis (foto)

Netoli Druskininkų esančiame Raigardo slėnyje pasieniečiai sulaikė kurorto gyventoją, įtariama, pažeidusį sieną su Baltarusija. Čia pat sulaikyti ir 3 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų. Operacijoje pasižymėjo tarnybinė belgų aviganė Mona.


2017.06.19   - Aktualius sienų apsaugos klausimus aptars Lietuvos ir Suomijos pasieniečių vadovai

Lietuvos ir Suomijos pasieniečių vadovai aptars aktualiausius abiejų šalių sienų apsaugos klausimus ir žinybų bendradarbiavimą.


2017.06.16   - Baltarusis kontrabandinius rūkalus gabeno automobiliu lietuviškais numeriais (foto)

Švenčionių rajone pasieniečiai Baltarusijos piliečio vairuotame automobilyje aptiko daugiau kaip 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Į areštinę uždarytas užsienietis užsitraukė baudžiamąją atsakomybę.


2017.06.16   - Paminėtos pasieniečio A. Barausko 77-osios žūties metinės (foto)

Ketvirtadienį paminėtos  1940–ųjų sovietinės invazijos į Lietuvą pirmosios aukos, tuometinės Pasienio policijos pareigūno Aleksandro Barausko, 77-osios žūties metinės.


2017.06.16   - Dieveniškėse nuo dviejų namų nukabinti sovietiniai plakatai (foto)

Ant dviejų greta stovinčių pastatų Šalčininkų rajono Dieveniškių miestelyje pasieniečiai aptiko ir nukabino plakatus su sovietine simbolika.


2017.06.14   - Minimos sovietų okupacijos pirmosios aukos pasieniečio A. Barausko žūties metinės

Ketvirtadienį bus minimos 1940–ųjų sovietinės invazijos į Lietuvą pirmosios aukos, anuometinės Pasienio policijos pareigūno Aleksandro Barausko, 77-osios žūties metinės. Alytaus baro VI rajono Ūtos sargybos viršininko A. Barausko gyvybę užpuolikai nutraukė 1940 m. birželio 15 d.


2017.06.14   - Vyriausieji įgaliotiniai kalbės apie Lietuvos ir Baltarusijos sienos apsaugą

Baltarusijoje ketvirtadienį prasideda dvi dienas truksiantis šios šalies ir Lietuvos vyriausiųjų valstybės sienos įgaliotinių susitikimas. Lietuvos vyriausiasis valstybės sienos įgaliotinis VSAT vadas generolas Renatas Požėla aktualiausius bendros sienos apsaugos klausimus aptars su Baltarusijos vyriausiuoju valstybės sienos įgaliotiniu Valstybinio pasienio komiteto pirmininku generolu majoru Anatolijumi Lapo.


2017.06.13   - Vietoje atsarginio rato – tūkstantis pakelių kontrabandinių cigarečių (foto)

Kretingoje pasieniečiai vietinio gyventojo vairuotame automobilyje aptiko beveik tūkstantį pakelių kontrabandinių cigarečių. Už tai jam gresia tūkstantinė bauda ir gali būti konfiskuotas „Audi A6“.


2017.06.13   - Kontrabandininkas keturračiu motociklu gabeno 4 tūkst. pakelių cigarečių (foto)

Lazdijų rajono miške pasieniečiai vaikėsi nuo jų keturračiu motociklu sprukusį kontrabandininką. Motociklu jis gabeno 4 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių.


2017.06.13   - VSAT padaliniai atveria duris mokinių vasarai

Pasieniečių padaliniai šiemet aktyviai prisidėjo prie Švietimo ir mokslo ministerijos jau antrus organizuojamos iniciatyvos „Atverk duris vasarai“, kuri suteikia mokyklinio amžiaus vaikams galimybę prasmingai leisti atostogas.


2017.06.12   - Pasieniečių mokykloje veikia Lietuvos Konstitucijų metinėms skirta paroda (foto)

VSAT Pasieniečių mokykloje Medininkuose eksponuojama Lietuvos Konstitucijos raidą XX amžiuje pristatanti paroda „Ne vienai valandai: Lietuvos valstybės konstitucijai – 95“. Ji parengta Lietuvos Respublikos Seimo ir skiriama pirmosios nuolatinės 1922 m. Lietuvos Respublikos Konstitucijos paskelbimo 95-osioms ir 1992 m. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-osioms metinėms.


2017.06.12   - Belgų aviganė Hera susekė į konfliktą įsivėlusį ir pasprukti bandžiusį girtą vairuotoją (foto)

Šilutės rajone prie Nemuno senvagės kilo konfliktas tarp čia poilsiavusių ir žvejojusių vyrų. Šilutės rajono gyventojus, pirminiais duomenimis, sumušę kretingiškiai bandė pasišalinti automobiliu, o jį užblokavus vairuotojas paspruko. Girtą bėglį krūmynuose susekė pasieniečių belgų aviganė Hera.


2017.06.12   - Pasieniečiai užfiksavo dviejų iš Lietuvos į Baltarusiją ėjusių meškų pėdsakus (foto)

Švenčionių rajone Pavoverės užkardos pasieniečiai aptiko dviejų meškų pėdsakus. Jie per kontrolinę juostą vedė iš Lietuvos į Baltarusiją.


2017.06.12   - Lavoriškių punkte sulaikytas prieš 20 metų Belgijoje pavogtas „Volkswagen Passat“ (foto)

Šeštadienį pasienyje su Baltarusija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė baltarusių vairuotus ir, įtariama, Italijoje bei Belgijoje pavogtus automobilius „Range Rover Sport“ ir „Volkswagen Passat“. Pirmasis buvo ieškomas 7 metus, o antrasis – net du dešimtmečius.


2017.06.12   - URC suorganizuotas atvirų durų renginys (foto)

VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje penktadienį surengtas atvirų durų renginys, kurio dalyviams papasakota apie prieglobsčio suteikimo procedūras ir parodyta centre gyvenančių užsieniečių kasdienybė.


2017.06.09   - Į pėsčiųjų žygį „Pasieniečių keliais“ užsiregistravo rekordinis dalyvių skaičius

Į šeštadienį vyksiantį tradicinį pėsčiųjų žygį „Pasieniečių keliais“ užsiregistravo rekordinis dalyvių skaičius – net 830 entuziastų.


2017.06.08   - Tarnybinių šunų čempionate triumfavo nauja žvaigždė - belgų aviganis Grikis (foto)

Pasieniečių tarnybinių šunų pasaulyje suspindo nauja žvaigždė – Varėnos rinktinėje tarnaujantis kinologo Sigito Sužiedėlio belgų aviganis Grikis. 2,5 metų keturkojis jau yra vadinamas fenomenaliu – tą jis įrodė lengvai pralenkęs daugybę kitų geriausių Lietuvos bei dar 5 užsienio valstybių keturkojų ir tapęs XIX Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnybinių šunų meistriškumo čempionato nugalėtoju.


2017.06.08   - Pasienyje su Latvija vyksta prieš nelegalią migraciją nukreipta operacija "Žara" (foto)

Lietuvos ir Latvijos pasienyje, pagrindiniuose magistraliniuose bei regioniniuose keliuose, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) surengė tris dienas truksiančią prieš nelegalią migraciją nukreiptą operaciją „Žara“.


2017.06.08   - URC organizuojama atvirų durų diena

VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje penktadienį vyks atvirų durų renginys, kurio dalyviams bus papasakota apie prieglobsčio suteikimo procedūras ir parodyta centre gyvenančių užsieniečių kasdienybė.


2017.06.07   - Druskininkuose paaiškės pasieniečių tarnybinių šunų čempionas

Ketvirtadienį Druskininkuose paaiškės ir bus apdovanoti XIX Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnybinių šunų meistriškumo čempionato nugalėtojai. Prieš tai pasieniečiai su šunimis kurorte surengs savo veiklos pristatymą ir pademonstruos parodomąją programą.


2017.06.07   - Plaškių pasieniečiai brakonierius paliko be tinklų

Pasienyje su Rusija Plaškių užkardos pareigūnai per dvi dienas iš vandens telkinių ištraukė 6 brakonierių pastatytus tinklus, o dar vieną aptiko ant kranto.


2017.06.07   - Dalių į Dieveniškių kilpą važiavęs vilnietis parsivežė kontrabandinių cigarečių (foto)

Į Dieveniškių kilpą tuščiu mikroautobusu važiavęs vilnietis Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiams pasakojo vykstąs parsivežti automobilio dalių. Tikras jo kelionės tikslas paaiškėjo vyrui grįžtant iš kilpos - mikroautobuso stoge pasieniečiai aptiko daugiau kaip 2600 pakelių baltarusiškų cigarečių.


2017.06.07   - Ignalinos rajone dideliu kontrabandos kroviniu rūpinosi du baltarusiai ir du lietuviai (foto)

Ignalinos pasieniečiai sulaikė 17,5 tūkst. pakelių cigarečių krovinį, kurio vertė yra 50 tūkst. eurų. Sulaikyti ir keturi su juo, įtariama, susiję Lietuvos bei Baltarusijos piliečiai. Užsieniečiai suimti mėnesiui.


2017.06.06   - Prasidėjo VSAT tarnybinių šunų meistriškumo čempionatas (foto)
Antradienį prasidėjo XIX Valstybės sienos apsaugos tarnybos tarnybinių šunų meistriškumo čempionatas, o geriausias keturkojis pasienietis paaiškės po trijų dienų varžybų. Į Druskininkuose ir jų apylinkėse organizuojamą čempionatą atvyko ir geriausi Suomijos, Latvijos, Estijos,  Lenkijos bei Baltarusijos pasieniečių tarnybiniai šunys.

2017.06.06   - Sulaikydami 23 tūkst. pakelių cigarečių pasieniečiai panaudojo ginklą (foto)

Druskininkų savivaldybėje esančiame miške pasieniečiai šūviais stabdė automobilio „Opel Astra“ vairuotoją, kuris, įtariama,  lydėdamas cigaretes gabenusį visureigį „Mitsubishi Pajero“ blokavo pareigūnams kelią. Vėliau prie šio likimo valiai kontrabandininkų palikto automobilio pasieniečiai aptiko daugiau kaip 23 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų. Krovinio vertė – daugiau kaip 66 tūkst. eurų.


2017.06.06   - Dviem pasieniečiams bus įteikti Europos jungtinių magistro studijų programos diplomai

Trečiadienį Salamankos universitete Ispanijoje dviem Lietuvos pasieniečiams bus įteikti Europos jungtinių magistro studijų programos strateginio sienų valdymo srityje baigimo diplomai. Tarptautiniai magistrų kvalifikaciniai laipsniai tuo pačiu bus suteikti VSAT Kriminalinių procesų kontrolės organizavimo valdybos Kriminalinės žvalgybos organizavimo skyriaus viršininkui Vaidui Čypui bei Tarptautinių operacijų skyriaus viršininkui Vygintui Kaziukoniui.


2017.06.05   - Pasienyje su Rusija pastatytas pirmas apsauginės tvoros stulpas (foto)

Pirmadienį pasienyje su Rusija buvo įbetonuotas pirmas apsauginės tvoros stulpas. Iki metų pabaigos toks sienos apsaugos įrenginys Lietuvos pusėje iškils 44,6 km ruože.


2017.06.05   - Neblaivų vairuotoją „gelbėjęs“ giminaitis užsitraukė baudžiamąją atsakomybę

Šalčininkų rajone pasieniečiai sulaikė neblaivų keturračio vairuotoją, kuris neturėjo jokių dokumentų. Į įvykio vietą atskubėjęs irgi neblaivus sulaikytojo giminaičiu prisistatęs Šalčininkų rajono gyventojas puolė pasieniečius ir žodžiais, ir kumščiais, todėl buvo tramdomas dujomis ir antrankiais. Vyrui dėl pasipriešinimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.


2017.06.05   - Geriausi pasieniečių šunys rungsis meistriškumo čempionate Druskininkuose

Antradienį prasideda XIX Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnybinių šunų meistriškumo čempionatas, o geriausias keturkojis pasienietis paaiškės po trijų dienų varžybų. Į Druskininkuose ir jų apylinkėse organizuojamą čempionatą atvyks ir geriausi Suomijos, Latvijos, Estijos,  Lenkijos bei Baltarusijos pasieniečių tarnybiniai šunys.


2017.06.02   - Pagėgių savivaldybėje vyksta vidaus reikalų sistemos darbuotojų sąskrydis

Penktadienį Pagėgių savivaldybės Mociškių kaime esančioje stovyklavietėje „Mociškių palivarkas“ vyksta vidaus reikalų sistemos darbuotojų sąskrydis. Šiemet jį organizavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba. 


2017.06.02   - Pasienyje su Rusija pradedama apsauginės tvoros statyba

Pirmadienį pasienyje su Rusija pradedama statyti apsauginė tvora. Iki metų pabaigos toks sienos apsaugos įrenginys Lietuvos pusėje iškils 44,6 km ruože.


2017.06.01   - Įvairių institucijų atstovai aptarė gelbėjimo darbų organizavimą jūroje ir mariose (foto)

Klaipėdoje  surengtame tarpinstituciniame pasitarime ketvirtadienį aptarti aktualiausi gelbėjimo darbų organizavimo Baltijos jūroje ir Kuršių mariose klausimai.


2017.06.01   - Kriminalinės žvalgybos kontrolės komisijai veiklą pristatė VSAT ir muitinės vadovai (foto)

Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos (KŽPKK) posėdyje trečiadienį savo veiklą pristatė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ir Muitinės departamento vadovai, ketvirtadienį pranešė KŽPKK.


2017.06.01   - Vyksta VSAT šaudymo iš tarnybinių ginklų varžybos

Ketvirtadienį Kauno rajone vyksta VSAT šaudymo iš tarnybinių ginklų varžybos, kuriose akies taiklumą išmėgina ne tik pasieniečiai, bet ir jų svečiai iš kitų šalies žinybų bei kolegos iš užsienio.


2017.06.01   - Įtartinai elgęsis baltarusis į Lietuvą bandė įvežti pusantro tūkstančio pakelių rūkalų (foto)

Per Šumsko kontrolės punktą į Lietuvą vykusio baltarusio elgesys ir paaiškinimai pasieniečiams pasirodė įtartini, todėl jie detaliai patikrino užsieniečio automobilį „Ford Mondeo“. Jo slėptuvėse aptikta pusantro tūkstančio pakelių kontrabandinių cigarečių.


2017.06.01   - Švendubrės miške geriausiai orientavosi pajūrio pasieniečiai (foto)

VSAT orientavimosi varžybose komandinėje įskaitoje nepralenkiami buvo daugkartiniai tokių renginių nugalėtojai buvo Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) pasieniečiai (nuotraukoje). Asmeninėje įskaitoje penktus metus iš eilės triumfavo PAR atstovas Agnius Čepas (pirmas iš kairės), o tarp moterų nugalėjo Eglė Baranauskaitė iš Varėnos rinktinės.


2017.06.01   - Klaipėdietis įkliuvo su daugiau kaip pusantro tūkstančio pakelių kontrabandinių cigarečių (foto)

Klaipėdoje Pagėgių pasieniečiai sulaikė uostamiesčio gyventoją, kurio vairuotame automobilyje „BMW 730“ ir nuomojamame bute aptiko daugiau kaip pusantro tūkstančio pakelių kontrabandinių cigarečių.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.