2014 m. balandžio 18 d., penktadienis
Į pradžią El.paštas  Svetainės struktūra Neįgaliesiems
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
 
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2007-05-01
Iš viso apsilankė: 3578230
Šiandien apsilankė: 5379
Dabar naršo: 157

Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2014   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2014.04.18   - Didelės operacijos metu pasieniečiai sulaikė milijoninį cigarečių krovinį, 12 įtariamųjų ir 7 automobilius (foto)

Druskininkų apylinkėse pasieniečiai surengė vieną sėkmingiausių pastarojo meto prieš kontrabandą nukreiptų operacijų. Jos metu sulaikyta nelegalių rūkalų už beveik milijoną litų, 3 mikroautobusai ir 4 lengvieji automobiliai. Pasieniečiai sulaikė ir į areštinę uždarė 12, įtariama, su šia kontrabanda susijusių asmenų. Bandydamas pasprukti nuo pareigūnų vienas jų automobiliu trenkėsi į medį ir susižalojo.


2014.04.17   - URC vyko Seimo Užsienio reikalų komiteto išvažiuojamasis posėdis (foto)

Trečiadienį su VSAT Užsieniečių registracijos centro (URC) Pabradėje veikla ir funkcijomis susipažino jame lankęsis Seimo Užsienio reikalų komitetas.


2014.04.17   - Girto 17-mečio vairuotas automobilis nulėkė nuo kelio ir vos neatsitrenkė į namo sieną

Naktį pasienyje su Rusija Pagėgių rinktinės pareigūnų reikalavimui sustabdyti automobilį nepakluso jį vairavęs girtas 17-metis. Bandydamas pasprukti nuo pasieniečių jis Smalininkuose svetimu automobiliu „Renault Espace“ nulėkė nuo kelio, išlaužė gyvatvorę ir vos neatsitrenkė į namo sieną.


2014.04.17   - Namo lenkams teko grįžti ir be automobilio, ir be juo gabentų kontrabandinių rūkalų (foto)

Netoli sienos su Lenkija Kapčiamiesčio užkardos pasieniečiai sulaikė automobilį, kuriuo buvo gabenami 2 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų. Kontrabandos krovinio savininku prisistatė vienas iš dviejų į savo šalį vykusių lenkų.


2014.04.17   - Tribonių užkardos pasieniečiai apie savo darbą pasakojo mokiniams iš Prancūzijos ir Lenkijos (foto)

Sieną su Baltarusija saugančioje Tribonių užkardoje ir jai pavaldžiame Šalčininkų kontrolės punkte lankėsi ir su pasieniečių veikla susipažino beveik pusšimtis mokinių iš Prancūzijos ir Lenkijos.


2014.04.16   - Į Pasieniečių mokyklą atvykę jaunuoliai buvo skatinami rinktis tarnybą VSAT (foto)

Trečiadienį į VSAT Pasieniečių mokykloje organizuotą atvirų durų dieną atvyko apie 220 jaunuolių iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų. Pasieniečių svečiams įspūdžių netrūko. 


2014.04.16   - Vilkaviškio rajono mokiniai žavėjosi pasieniečių technika ir tarnybinio šuns sugebėjimais (foto)

Sieną su Rusija saugančioje Vištyčio užkardoje apsilankę Vilkaviškio rajono mokiniai apžiūrėjo pasieniečių techniką ir pamatė tarnybinio šuns sugebėjimus.


2014.04.16   - Aviacijos rinktinėje lankėsi pilotavimą ir aviacijos mechanikos inžineriją studijuojantys jaunuoliai (foto)

VSAT Aviacijos rinktinėje trečiadienį apsilankiusiems VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto studentams buvo pristatyta šio VSAT padalinio veikla ir pasieniečio darbo specifika. Šie jaunuoliai studijuoja pilotavimą ir aviacijos mechanikos inžineriją.


2014.04.16   - Girtas tėvas kumščiais ir keiksmais gynė automobilį vairavusį ir pasieniečiams nestojusį 14-metį sūnų

Šalčininkų rajono Dieveniškių miestelyje į konfliktą su pasieniečiais įsivėlė girtas vietinis gyventojas ir nepilnametis jo sūnus. 14-metis, įtariama, vairavo automobilį ir spruko nuo pasieniečių, o jo tėvas sūnų gynė keikdamas ir puldamas VSAT pareigūnus.


2014.04.16   - Tauragiškis į Lietuvą parvairavo prieš dvi dienas Prancūzijoje pavogtą naujutėlį "Renault Megane"

VSAT pareigūnai Kalvarijos savivaldybėje sulaikė prieš dvi dienas Prancūzijoje pavogtą “Renault Megane”. Šiemet pagamintą mašiną vairavęs tauragiškis uždarytas į areštinę.


2014.04.16   - Kontrabanda gabenta kalinių socialine integracija besirūpinančios įstaigos automobiliu (foto)

Šalčininkų rajone sėkmingą operaciją surengę pasieniečiai sulaikė daugiau kaip 21 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių ir tris vietinius gyventojus. Pastarieji cigaretes gabeno kalinių socialine integracija besirūpinančios įstaigos automobiliu, kuriame buvo įrengta slėptuvė.


2014.04.15   - Trečiadienį Pasieniečių mokykloje organizuojama atvirų durų diena

Pasieniečių mokykla, įsikūrusi Medininkuose (Vilniaus r.), trečiadienį pasieniečio profesija besidomintiems jaunuoliams atvers savo duris. Renginio atidarymas 11 val. prasidės mokyklos didžiojoje salėje. Čia bus pristatoma pasieniečio profesija, bendri priėmimo į mokyklą ir atrankos reikalavimai.


2014.04.15   - Vilniaus oro uoste sulaikytas Trakų policijos ieškotas kaunietis

Vilniaus oro uoste VSAT pareigūnai sulaikė iš Nyderlandų grąžintą lietuvį. Nemalonumų su teisėsaugininkais užsienyje turėjęs vyras, kaip paaiškėjo, Lietuvoje įtariamas nusikaltimo padarymu.


2014.04.15   - Gruzinas kelionės į Lietuvą tikslą bandė pagrįsti suklastotu dokumentu

Vilniaus oro uosto pasieniečiai į Lietuvą neįsileido Gruzijos piliečio, kuris pateikė suklastotą šios šalies vairuotojo pažymėjimą. Taip jis bandė pagrįsti savo kelionės tikslą. Nuotraukoje - tokio dokumento pavyzdys.


2014.04.14   - Varėnos rinktinės užkardose šurmuliavo smalsių moksleivių būriai (foto)

Valstybės sienos apsaugos Varėnos rinktinės užkardų pareigūnai praėjusią savaitę sulaukė būrio svečių iš pasienio rajonuose esančių mokyklų.


2014.04.14   - Vilkaviškio rajone kontrabandininkai neteko į Lietuvą gabento rūkalų krovinio

Vilkaviškio rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai užklupo tris kontrabandininkus. Į pasieniečių rankas taip pat pateko puspenkto tūkstančio pakelių rūkalų.


2014.04.14   - Rietave pasieniečiai sulaikė nelegalius rūkalus vežusį plungiškį (foto)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams Rietave įkliuvo vyras, lengvuoju automobiliu gabenęs pusantro tūkstančio pakelių kontrabandinių cigarečių. Užtai jam gresia solidi piniginė bauda bei transporto priemonės konfiskavimas.


2014.04.13   - Vidaus reikalų ministras ir jį lydinti delegacija viešės Azerbaidžane

Balandžio 13–16 d. vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas ir jo vadovaujama delegacija lankysis atsakomojo vizito Azerbaidžano sostinėje Baku.


2014.04.11   - Bardinų užkardoje šurmuliavo gausus septintokų būrys iš Tauragės (foto)

Sieną su Rusija saugančioje VSAT  Pagėgių rinktinės Bardinų užkardoje lankėsi būrys Tauragės Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos mokinių. Pasieniečius aplankė net trys septintokų klasės su savo mokytojais.


2014.04.11   - Vilniaus oro uoste sulaikytas nusikaltimo padarymu įtariamas raseiniškis

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai Vilniaus oro uoste sulaikė nusikaltimo padarymu įtariamą raseiniškį. Jo paiešką teisėsaugininkai buvo paskelbę prieš tris dienas.


2014.04.11   - Lietuvoje prieglobsčio prašęsi 4 gruzinai į Vokietiją vykti mėgino pasinaudodami svetimais dokumentais

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai Vilniaus bei Kauno autobusų stotyse sulaikė keturis Gruzijos piliečius, Lietuvoje pasiprašiusius prieglobsčio. Paaiškėjo, kad nelaukti sprendimų dėl jo suteikimo nusprendusi ketveriukė į Vokietiją mėgino išvykti pasinaudodama svetimais dokumentais.


2014.04.10   - Šalčininkų rajone pasieniečiai sulaikė mašinos slėptuvėje cigaretes vežusį vyrą (foto)

Šalčininkų rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė vyrą, kuris automobilyje įrengtoje slėptuvėje gabeno kontrabandinių cigarečių krovinį. Pasipelnyti norėjusiam vairuotojui teks stoti prieš teismą.


2014.04.09   - Varėnos pasieniečiams įkliuvo kontrabandinius rūkalus gabenę du sienos pažeidėjai (foto)

Varėnos rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė du cigarečių kontrabandininkus bei jų gabentą krovinį – 3 tūkstančius pakelių rūkalų. Abu vyrai atsidūrė už grotų.


2014.04.09   - Pasieniečių mokykloje surengtos trišalės diskusijos branduolinės saugos tematika (foto)

Pasieniečių mokyklos Branduolinio saugumo kompetencijos centre (BSKC)  Lietuvos, Latvijos ir Estijos Respublikų Užsienio reikalų ministerijų atstovai diskutavo regioninio saugumo klausimais.


2014.04.09   - Seimo komitetas išklausė praėjusių metų pasieniečių veiklos ataskaitą (foto)

Trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) išvažiuojamajame posėdyje išklausė praėjusių metų pasieniečių veiklos ataskaitą.


2014.04.09   - Medininkų punkte sulaikytas aštuonerius metus Lenkijoje ieškotas motociklas (foto)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė į Baltarusiją gabentą motociklą. Paaiškėjo, kad šios transporto priemonės aštuonerius metus ieškojo Lenkijos teisėsaugininkai.


2014.04.08   - Įtartiną automobilį vairavęs rusas turėjo suklastotą dokumentą (foto)

Panemunės punkte įkliuvo rusas, kuris pasieniečiams pateikė, įtariama, suklastotą automobilio „Kia Sorento“ registracijos liudijimą. VSAT pareigūnams įtarimų sukėlė ir užsieniečio vairuoto automobilio kėbulo numeris.


2014.04.08   - Pagėgių rinktinėje vyksta mokymai radiacinės kontrolės klausimais (foto)

Antradienį VSAT Pagėgių rinktinėje prasidėjo dvi dienas truksiantys mokymai „Darbas su radiacinės kontrolės įranga, neteisėtai gabenamų jonizuojančiąją spinduliuotę skleidžiančių medžiagų aptikimas“. Juose dalyvauja 14 Pagėgių rinktinės ir jos padalinių pareigūnų. Tai pirmas renginys ką tik įrengtoje Pagėgių rinktinės kompiuterizuotoje mokymų klasėje.


2014.04.08   - Girtutėlis Šalčininkų rajono gyventojas Baltarusijos nepasiekė

Šalčininkų rajono gyventojas, kuriam nustatytas beveik 7 prom. girtumas, bandė per Šalčininkų kontrolės punktą (nuotraukoje) nueiti į Baltarusiją. Aplinkoje beveik nesiorientavusį ir ant kovų vos bepastovėjusį vyrą pasieniečiai sulaikė ir perdavė policijai.


2014.04.07   - Švenčionių rajone rūkalų nešikus pasieniečiai sučiupo su įkalčiais (foto)

Švenčionių rajone VSAT pareigūnai su įkalčiais užklupo cigarečių kontrabandininkus. Kaip paaiškėjo, vieno iš jų kaip įtariamojo nusikaltimu paiešką buvo paskelbusi policija.


2014.04.07   - Vilniaus oro uoste klastotę pateikęs nelegalas iš Kongo suimtas mėnesiui

Vilniaus oro uoste VSAT pareigūnai sulaikė reisu į Prancūziją susiruošusį vykti Kongo pilietį, pateikusį, įtariama, suklastotą vokišką dokumentą. Užsienietis mažiausiai mėnesį praleis už grotų.


2014.04.07   - Pavojingą sprogmenį neblaivus vyras padėjo prie parduotuvės

Gavę pranešimą apie neblaivų vyrą, kuris Vilkaviškio rajono Girėnų kaime nešiojosi sprogmenį, Vištyčio pasieniečiai nuskubėjo į įvykio vietą ir apie keturias valandas užtikrino vietovės apsaugą. Vėliau atvykę išminuotojai prie parduotuvės padėtą pavojingą artilerijos sviedinį sunaikino žvyro karjere.


2014.04.07   - Koją susilaužęs marijampolietis pargabentas VSAT laivu „Viesulas“

Smiltynėje ant molo žvejojusį ir koją susilaužiusį marijampolietį pasieniečiai pargabeno laivu ant oro pagalvės „Viesulas“. VSAT pareigūnai krante nukentėjusįjį perdavė medikams.


2014.04.07   - Upelyje prie sienos su Baltarusija aptiktas kritęs šernas

Varėnos rajone Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai aptiko kritusį šerną. Jis gulėjo upelyje už 300 metrų nuo sienos su Baltarusija.


2014.04.04   - Ministras D. A. Barakauskas Neringoje domėjosi ir VSAT veiklos klausimais (foto)

Neringoje apsilankęs vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas susitiko ir su ten dirbančiais pasieniečiais, domėjosi jų veiklos sąlygomis bei problemomis.


2014.04.04   - Panemunės punkte įkliuvo klastotę pateikęs vilkiko vairuotojas iš Rusijos

Pagėgių rinktinės pareigūnams įkliuvo vilkiką su puspriekabe vairavęs Rusijos pilietis, pateikęs, įtariama, suklastotą transporto priemonės registracijos dokumentą.


2014.04.04   - Medininkų punkte pasieniečiai sulaikė Italijoje vogtą automobilį (foto)

Medininkų punkte VSAT pareigūnai sulaikė baltarusės vairuotą automobilį „Mercedes Benz B150“. Paaiškėjo, kad šios mašinos trejus metus ieškojo Italijos teisėsaugininkai.


2014.04.04   - VSAT kinologų mokymuose dalyvavę kariškiai išbandė pasieniečių šunų dantų tvirtumą (foto)

VSAT Vilniaus rinktinėje vykusių pratybų metu Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo kariai susipažino su pasieniečių kinologų veikla.


2014.04.04   - Ramoniškių punkte tikrinimo pabūgęs nežinomas keliautojas atsikratė cigarečių krovinio (foto)

Ramoniškių punkte VSAT pareigūnai aptiko likimo valiai paliktą rūkalų krovinį. Manoma, kad bemuičių prekių parduotuvėje įsigytas cigaretes paskubomis išmetė kuris nors tikrinimo pabūgęs keliautojas.


2014.04.03   - Neblaivios 19-metės vairavimo "pamoka" baigėsi nesėkmingai

Vilniaus rajone teisės vairuoti neturinti neblaivi 19-metė nepaisė draudžiamo šviesoforo signalo ir lengvuoju automobiliu apgadino Šumsko pasienio kontrolės punkto (nuotraukoje) užtvarą.


2014.04.03   - Už sienos stebėseną atsakingos keturių šalių žinybos keitėsi gerąja patirtimi (foto)

Dvi dienas Lietuvoje vyko projekto „Sumanaus tarptautinio bendradarbiavimo per sieną modelio diegimas“ seminaras, skirtas aptarti tarptautinius Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos sienos apsaugos tarnybų bendradarbiavimo aspektus.


2014.04.03   - Vėl organizuojamas pagarbos žuvusiems pasieniečiams pėsčiųjų žygis „Pasieniečių keliais“

Birželio 14-ąją VSAT Pasieniečių mokykloje organizuojamas tradiciniu tapęs pagarbos žuvusiems pasieniečiams pėsčiųjų žygis „Pasieniečių keliais“. Šis renginys vyks jau trečią kartą.


2014.04.03   - Cigarečių gabentoją pasieniečiai demaskavo pajudinę jo automobilio bamperį (foto)

Lazdijų rajone pasieniečiai sulaikė vietinio gyventojo vairuojamą automobilį „BMW 530“, kurio slėptuvėse rado pusantro tūkstančio pakelių cigarečių.


2014.04.03   - Lavoriškių punkte pasieniečiai sulaikė Ispanijoje ieškotą vilkiką (foto)

Prie sienos su Baltarusija veikiančiame Lavoriškių kontrolės punkte pasieniečiai sulaikė įtartiną vilkiką. Išsiaiškinta, kad šios sunkiasvorės transporto priemonės nuo šių metų pradžios ieškojo Ispanijos teisėsaugininkai.


2014.04.03   - Pasieniečių mokykloje vyksta tarptautinis seminaras „Persekiojimas per valstybės sieną“ (foto)

Šią savaitę VSAT Pasieniečių mokykloje (PM) vyksta tarptautinis seminaras „Persekiojimas per valstybės sieną“. Jis organizuojamas pagal 2014 m. bendradarbiavimo planus tarp Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos pasienio apsaugos mokymo institucijų. 


2014.04.03   - Rūkalus gabenusiems kontrabandininkams kelią pastojo Ignalinos rinktinės pasieniečiai

Švenčionių rajone VSAT pareigūnai sužlugdė kontrabandininkų užmačias į Lietuvą atgabenti pigesnių cigarečių iš Baltarusijos.


2014.04.03   - Mokiniai susipažino su Vilniaus rinktine, kurią papildė nauji pasieniečiai (foto)

VSAT Vilniaus rinktinės vadavietėje apsilankę mokiniai domėjosi pasieniečių veikla. Tuo pat metu 14 įvadinius kursus Pasieniečių mokykloje baigusių naujų pasieniečių prisiekė Lietuvai ir įsiliejo į VSAT kolektyvą.


2014.04.03   - Ikiteisminiame tyrime dėl disponavimo akcizinėmis prekėmis sulaikytas dar vienas pareigūnas

Atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pasieniečiai sulaikė ir į areštinę uždarė sieną su Baltarusija saugančios Padvarionių užkardos pareigūną. Tai jau antras pareigūnas, sulaikytas atliekant šį tyrimą.


2014.04.02   - Vėl įkliuvo iš Baltarusijos traukiniu cigaretes gabenęs vilnietis (foto)

Pasieniečiai ir muitininkai vėl sulaikė traukiniu iš Baltarusijos vykusį vilnietį, kuris po drabužiais slėpė kontrabandinių cigarečių. Kovą šis vyras su rūkalais traukiniuose buvo įkliuvęs du kartus. Problemų dėl kontrabandos jis turėjo ir prieš metus.


2014.04.02   - Kybartų užkardos veikla domėjosi karybos paslapčių besimokantys jaunuoliai

Antradienio popietę VSAT Lazdijų rinktinės Kybartų užkardoje lankėsi Jaunųjų šaulių būrelio nariai kartu su būrelio vadovu buvusiu Kostu Keženiu. Šie jaunuoliai dalyvauja ir Jaunųjų pasieniečių būrelio veikloje. 


2014.04.01   - Po įvadinio mokymo kursų VSAT tarnaus 32 nauji pasieniečiai (foto)

Antradienį Pasieniečių mokykloje 32-iems įvadinio mokymo kursų kursantams buvo įteikti tęstinio profesinio mokymo kursų baigimo pažymėjimai.


2014.04.01   - Kaune ir Klaipėdoje VSAT pareigūnai sulaikė nusikaltimais įtariamus vyrą ir moterį

Kauno oro bei Klaipėdos jūrų uostuose dirbantys pasieniečiai sulaikė du lietuvius, kurie įtariami nusikaltimų padarymu. Užsienyje gyvenančio vyro ieškojo Elektrėnų policija, o Klaipėdos rajone gyvenančios moters - Kauno rajono policininkai.


2014.04.01   - Pasieniečių persekioti kontrabandininkai pro automobilio langus išmetė 4 tūkst. pakelių cigarečių (foto)

Švenčionių rajone pasieniečiai persekiojo automobilį „Volkswagen Golf“, kuriuo buvo gabenama cigarečių kontrabanda. Per maždaug 20 minučių trukusias gaudynes iš bėglių automobilio per langus buvo išmesti beveik 4 tūkst. pakelių cigarečių.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.