English
Į Pradžią
Kontaktų sąrašas VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos
vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
2018 m. spalio 19 d., penktadienis
Vertikalus meniuBiudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2017.12.29   - Vokietijoje prieglobsčio pasiprašęs tadžikas turėjo suklastotą kirgizišką vairuotojo pažymėjimą

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė prieglobsčio Vokietijoje pasiprašiusį tadžiką, kuris pateikė suklastotą Kirgizijos vairuotojo pažymėjimą.


2017.12.28   - Nauja patekimo į VSAZ tvarka bus palanki ir fiziniams, ir juridiniams asmenims

Nuo Naujųjų metų iš dalies keičiasi patekimo į Valstybės sienos apsaugos zoną (VSAZ) tvarka – atsiranda kelios naujovės, kurios palengvins patekimą į VSAZ tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims. Atsisakoma planų mažinti į VSAZ galėsiančių atvykti asmenų ratą bei įvesti valstybės rinkliavą norintiesiems būti pasienio vandenyse, kuriais eina išorės siena.


2017.12.27   - Kalėdų naktį Kybartų pasieniečiai gelbėjo ant bėgių gulėjusį vyrą

Pasieniečiai užkirto kelią didelei nelaimei – nuo geležinkelių bėgių Kybartuose nukėlė ant jų gulėjusį vietinį neblaivų gyventoją. Čia geležinkeliu vyksta intensyvus eismas, be to, vyras gulėjo ir ant automobilių kelio važiuojamosios dalies.


2017.12.22   - Du rusai į Lietuvą slėptuvėse atvežė beveik puspenkto tūkstančio pakelių cigarečių (foto)

Klaipėdoje esančiame garažų masyve pasieniečiams įkliuvo uostamiesčio gyventojas ir du Rusijos piliečiai, kurie iš savo šalies automobilių slėptuvėse į Lietuvą atgabeno beveik puspenkto tūkstančio pakelių kontrabandinių cigarečių.


2017.12.21   - Jau dešimtmetį Lietuvos siena su Latvija ir Lenkija yra nematoma (foto)
2007 m. gruodžio 21-oji Lietuvos pasienyje su Latvija ir Lenkija tapo istorinių permainų diena. Pusantro dešimtmečio su šiomis valstybėmis egzistavusi siena tapo nematoma - nebeliko dokumentų kontrolės, buvo uždaryti pasienio punktai, VSAT pradėjo naują veiklos etapą. Kontrolės panaikinimas prieš dešimtmetį tapo švente Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos žmonėms - būta daug džiaugsmo, euforijos ir vilčių gyventi laisviau. Apie šių įvykių paminėjimus Kalvarijos punkte pasienyje su Lenkija ir Germaniškio punkte pasienyje su Latvija - šios lygiai 10 metų senumo nuotraukos, kurioms parašų nereikia. 

2017.12.21   - Narystės Šengeno erdvėje pradžia minėta iškilmingu renginiu Saločių - Grenctalės punkte (foto)

2007 m. gruodžio 21 d. Lietuva, kaip ir dar aštuonios Europos Sąjungos valstybės, tapo pilnateise Šengeno erdvės nare. Nuo tol Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai nutraukė pasienio tikrinimus prie sausumos sienų su Lenkija ir Latvija.


2017.12.21   - Prieš 10 metų Lietuvai tapus Šengeno nare nebeliko vidaus sienų kontrolės (foto, IV dalis)
Paskutiniojoje fotoreportažo dalyje - 10 metų senumo vaizdai iš dar trijų kontrolės punktų pasienyje su Latvija. 2007-ųjų gruodžio 20-oji buvo paskutinė diena, kai jie tikrino dokumentus. Vidurnaktį iš 20-osios į 21-ąją įvyko tai, ko Lietuva siekė ne vienus metus - ji tapo Šengeno erdvės naujoke. Pasieniečiams tai buvo vienas svarbiausių momentų per visą tarnybos veiklos istoriją - naktį iš ketvirtadienio į penktadienį jie baigė savo veiklą visuose punktuose su Latvija, kaip beje, ir su Lenkija.

2017.12.20   - Prieš 10 metų Lietuvai tapus Šengeno nare nebeliko vidaus sienų kontrolės (foto, III dalis)

Šioje III fotorepotažo dalyje galima susipažinti, kaip dar 4 kontrolės punktuose, t. y. Puodžiūnų, Saločių, Jonelių ir Germaniškio, pasienyje su Latvija prieš 10 metų dirbo Šiaulių rinktinės pasieniečiai. 2007 m. gruodžio 21 d. jų ten nebeliko, šiems pasieniečiams vykdyti buvo paskirtos kitos užduotys.  


2017.12.20   - Gaudynės pasienyje su Lenkija bėgliams baigėsi griovyje ir įspėjamaisiais VSAT pareigūnų šūviais (foto)
Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų persekiotų trijų automobilių vairuotojai slidžiame kelyje nesuvaldė savo transporto priemonių ir nulėkė į šalikelę. Paaiškėjo, kad viena mašina vos prieš dieną pavogta Vokietijoje, o pabėgusį jos vairuotoją pasieniečiai stabdė įspėjamaisiais šūviais.

2017.12.20   - Palangoje su įkalčiais sulaikytas kontrabandines cigaretes sandėliavęs vyras (foto)

VSAT pareigūnai viename Palangos mieste esančiame garaže aptiko beveik 1 800 pakelių kontrabandinių cigarečių. Čia pat įkliuvo ir neteisėto krovinio savininkas, 60 metų kurorto gyventojas.


2017.12.19   - Narystės Šengene 10-mečiui skirtame šachmatų turnyre nugalėjo policijos atstovai

VSAT Pasieniečių mokykloje vykusiame VSAT greitųjų šachmatų turnyre, skirtame paminėti Lietuvos narystės Šengeno erdvėje 10-metį, asmeninėje įskaitoje nugalėjo Lietuvos policijos komandos atstovas Žilvinas Jašmontas, o komandinėje – Lietuvos policijos šachmatininkai.


2017.12.19   - Prieš 10 metų Lietuvai tapus Šengeno nare nebeliko vidaus sienų kontrolės (foto, II dalis)

Lietuvos narystės Šengeno erdvėje 10-ųjų metinių proga prisimename, kaip likus kelioms dienoms iki 2007 m. gruodžio 21-osios VSAT pareigūnai dirbo prie sienos su Latvija. Šiandien - antroji fotoreportažo dalis apie paskutines darbo dienas pasienyje su Latvija skaičiavusių sienos sargų kasdienybę.


2017.12.18   - Klaipėdoje pasieniečiai sulaikė beveik 9 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų (foto)

Klaipėdoje sustabdyto uostamiesčio gyventojo krepšyje pasieniečiai rado 300 pakelių kontrabandinių cigarečių. Netrukus VSAT pareigūnai atliko kratą vienos įmonės, kurios bendrasavininkas yra klaipėdietis, patalpose ir čia aptiko dar pusdevinto tūkstančio pakelių rūkalų.


2017.12.18   - Per metus 19-metė kontrabandininkė įkliuvo ir pasieniečiams, ir muitininkams, ir policininkams (foto)

Kelmės rajone pasieniečiai sulaikė automobilį „Opel Omega“ vairavusią 19-metę Skuodo rajono gyventoją. Ji gabeno daugiau kaip tris tūkstančius pakelių kontrabandinių cigarečių. Šiemet ji su neteisėtais kroviniais jau buvo įkliuvusi ir muitininkams, ir policijai.


2017.12.18   - Varėnos rajone Kabelių pasieniečiai aptiko pavojingą karo laikų sprogmenį (foto)

Kabelių užkardos pareigūnai prie sienos su Baltarusija aptiko artilerijos sviedinį ir kelias valandas rūpinosi šio pavojingo radinio apsauga. Pavojingą radinį išminuotojai sunaikino vietoje.


2017.12.18   - Prieš 10 metų Lietuvai tapus Šengeno nare nebeliko vidaus sienų kontrolės (foto, I dalis)
Gruodžio 21 d. sukanka 10 metų, kai iš pasienio kontrolės punktų su Latvija ir Lenkija pasitraukė pasieniečiai, nes nuo tos dienos Lietuva tapo Šengeno erdvės nare. VSAT pareigūnai be darbo neliko - toliau buvo stiprinama sienos su Rusija ir Baltarusija apsauga, pasieniečiai ėmėsi nelegalios migracijos kontrolės šalies viduje. Siūlome prisiminti, kokia prieš 10 metų buvo paskutines darbo valandas prie sienos su Latvija veikiančiuose punktuose dirbusių pasieniečių kasdienybė.  Tai pirmas fotoreportažas iš kelių, kuriuos narystės Šengene 10-mečio proga skelbsime šią savaitę.

2017.12.17   - Surengti specializuoti ir aukštesnio lygio sienos apsaugos pareigūnų mokymai

Už Europos Sąjungos (ES) lėšas pasieniečiai įgavo profesinių žinių, kurios jiems reikalingos tinkamai užtikrinti išorinės ES sienos apsaugą pagal Šengeno reikalavimus.


2017.12.15   - Įteikti tęstinio mokymo kursų pažymėjimai (foto)

Penktadienį Medininkų pilyje 21-am įvadinio mokymo kursų Pasieniečių mokyklos kursantui buvo iškilmingai įteikti tęstinio profesinio mokymo kursų baigimo pažymėjimai.


2017.12.15   - Žinias ir įgūdžius gilino Kaliningrado tranzitą kontroliuojantys pasieniečiai

Pasieniečiai tobulina profesinius įgūdžius ir žinias, kurios būtinos užtikrinant Kaliningrado tranzitą bei Europos Sąjungos (ES) išorės sienos apsaugą pagal Šengeno reikalavimus.


2017.12.14   - Didelę kontrabandą gabenusį mikroautobusą pasieniečiai persekiojo 30 kilometrų (foto)

Mažeikių rajone pasieniečiai po 30 kilometrų trukusių gaudynių sulaikė Latvijoje registruotą mikroautobusą, kuriuo gabenti beveik 34 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių. Krovinio vertė viršija 100 tūkst. eurų. Įtariama, kad jis atgabentas iš Latvijos.


2017.12.13   - Pasieniečiams įkliuvo kastetą turėjęs ir Lietuvoje neteisėtai buvęs armėnas (foto)

Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė į Lenkiją vykusį armėną, automobilyje turėjusį neteisėtą nešaunamąjį ginklą. Paaiškėjo, kad užsienietis neturėjo teisės laisvai keliauti Šengeno erdvėje.


2017.12.12   - Iš Jungtinės Karalystės su siuntomis keliavo ir vogtas motociklas (foto)

Prie sienos su Lenkija Kalvarijos užkardos pareigūnai sulaikė motociklą „Yamaha“, kuris spalio pradžioje buvo pavogtas Jungtinėje Karalystėje. Motociklas gabentas ant priekabos, kurią tempė siuntų iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą pilnas mikroautobusas.


2017.12.12   - Prieš bepiločius orlaivius pasieniečiai galės naudoti spec. priemones ir ginklus

Pasieniečiai prieš neatpažintus bepiločius orlaivius galės naudoti nuotolinio poveikio specialiąsias priemones ir šaunamuosius ginklus.


2017.12.11   - Varėniškis ir druskininkietis nešė 3 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų (foto)

Lazdijų rajone pasieniečiai sulaikė 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių jas gabenusius Varėnos bei Druskininkų gyventojus.


2017.12.11   - Vokietijoje pavogtas „MB Sprinter“ į Lietuvą gabentas techninės pagalbos automobilvežiu (foto)

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė prieš tris dienas Vokietijoje pavogtą 2015 m. laidos mikroautobusą „MB Sprinter“. Jis buvo gabenamas techninės pagalbos automobilvežiu, kurio vairuotojas, pirminiais duomenimis, vykdė kliento užsakymą mikroautobusą atgabenti iš Lenkijos.


2017.12.08   - Pasienyje su Lenkija įkliuvo bausmės vengiantis Vilniaus rajono gyventojas

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Vilniaus rajono gyventoją, kurio paiešką prieš porą dienų buvo paskelbusi Vilniaus policija. Vyras buvo ieškomas kaip nuteistas už baudžiamojo nusižengimo padarymą ir vengiantis atlikti bausmę.


2017.12.07   - Geriausia pasieniečių užkarda veikia Kauno oro uoste

Geriausios pasieniečių užkardos rinkimuose šiemet nugalėtoja pripažinta Kauno oro uosto užkarda. Toks konkursas Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT) vyko jau šeštą kartą.


2017.12.06   - Pasieniečiai sulaikė nuo teisingumo į Lenkiją sprukti bandžiusį vyrą

Kalvarijos pasieniečiams įkliuvo į Lenkiją vykęs lietuvis, kuris, kaip paaiškėjo vėliau, slapstėsi ir vengė atlikti paskirtą bausmę.


2017.12.01   - Pasieniečių mokykla paminėjo veiklos Medininkuose 10-metį (foto)

VSAT Pasieniečių mokykla ketvirtadienį iškilmingai minėjo 10-ąsias veiklos  Medininkuose, Vilniaus rajone, metines.


2017.12.01   - Nuteistas ir iš tarnybos atleistas kontrabandininkų pusėn stojęs Pagėgių rinktinės pasienietis

Iš pareigų atleistas kontrabandininkams talkinęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pareigūnas. Jam taip pat teks sumokėti daugiau kaip 11 tūkst. eurų baudą. Kontrabandininkų pusėn stojusį pasienietį demaskavo ir sulaikė jo kolegos, kriminalinės žvalgybos bei imuniteto padalinių pareigūnai.


2017.12.01   - Vietoje atsarginio rato Lazdijų rajono gyventojas vežė baltarusišku rūkalus (foto)

Kapčiamiesčio pasieniečiai Lazdijų rajone sulaikė vietinio gyventojo vairuotą automobilį „Audi A3“. Juo buvo gabenama daugiau kaip tūkstantis pakelių baltarusiškų cigarečių. Šis vyras pernai jau buvo teisiamas dėl kontrabandos.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.