English
Į Pradžią
Kontaktų sąrašas VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos
vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
2018 m. kovo 23 d., penktadienis
Vertikalus meniuBiudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2017.11.30   - Per sieną permestą kontrabandą iškart atėmė pasieniečiai (foto)

Varėnos rajone pasieniečiai sulaikė 3 tūkst. baltarusiškų cigarečių pakelių. Šį krovinį kontrabandininkai iš Baltarusijos permetė per valstybės sienos liniją.


2017.11.30   - Cigaretes į Lietuvą kaliningradietis gabeno mikroautobuso grindyse (foto)

Kybartuose pasieniečiai sulaikė iš Kaliningrado srities atvažiavusį Rusijos piliečio vairuotą mikroautobusą. Jo grindyse buvo įrengta rūkalų prikimšta slėptuvė.


2017.11.30   - Santaros klinikų rezidentas nelegaliai gabeno azerbaidžaniečių šeimą (foto)

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Belgijos pilietybę turintį vyrą, kuris nelegaliai gabeno Latvijoje prieglobsčio pasiprašiusią azerbaidžaniečių šeimą. Vairuotojas yra Santaros klinikų rezidentas.


2017.11.30   - Vykstant į Baltarusiją būtina turėti draudimo dokumentų originalus

Į Baltarusiją vykstantys Lietuvoje registruotų automobilių vairuotojai turėtų vežtis jų draudimo dokumentų originalus, nes su kopijomis bus neįleisti į kaimyninę šalį bei užsitrauks administracinę atsakomybę.


2017.11.29   - Suklastotomis graikiškomis tapatybės kortelėmis, įtariama, apsirūpino gruzinai (foto)

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė penkis į Lietuvą bandžiusius įvažiuoti vyrus, kurie turėjo suklastotas graikiškas asmens tapatybės korteles. Įtariama, kad tai gali būti Gruzijos piliečiai.


2017.11.29   - Jonavos rajone sulaikyta traukiniu iš Baltarusijos atgabenta kontrabanda (foto)

Jonavos rajone pasieniečiai bei jiems talkinę geležinkelininkai sulaikė iš krovininio traukinio išmestą didelį kontrabandinių cigarečių krovinį – daugiau kaip 60 tūkstančių pakelių. Siuntos vertė – beveik 186 tūkst. eurų. Sulaikymo metu kontrabandiniais rūkalais pakrautas mikroautobusas kliudė ir apgadino tarnybinį pasieniečių visureigį, vienas pažeidėjas atsidūrė ligoninėje.


2017.11.28   - Sienos apsaugai pradedami rengti trys jauni vokiečių aviganiai (foto)

Pasieniečių tarnybinių šunų būrį papildė trys jauni broliai vokiečių aviganiai. Antradienį Noris, Norma ir Nella buvo perduoti naujiesiems šeimininkams – Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pasieniečiams kinologams.


2017.11.28   - VSAT krepšinio turnyre triumfavo varėniškės ir pagėgiškiai (foto)

VSAT krepšinio varžybose 3x3 moterų komandų įskaitoje nugalėjo Varėnos pasienietės, vyrų – Pagėgių rinktinės komanda.


2017.11.27   - Kalvarijos pasieniečiai sulaikė du, įtariama, Vokietijoje pavogtus automobilius (foto)

Kalvarijos užkardos pasieniečiai pasienyje su Lenkija sulaikė du, įtariama, Vokietijoje pavogtus automobilius. Naujutėlaitį „Peugeot 3008“ vairavo Rusijos pilietis, o „BMW 560 L“ buvo gabenamas automobilvežiu.


2017.11.23   - Jordanijoje startavo Dvynių projektas šalies institucijų gebėjimams stiprinti (foto)

Startavo Dvynių projekto „Viešojo saugumo direktorato sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimų ugdymas“ projektas. Jo atidarymo ceremonija įvyko lapkričio 21 d. Projektas skirtas Jordanijai, kur ir vyko šis renginys. Europos Sąjungos finansuojamo projekto tikslas - stiprinti strateginį žmogiškųjų išteklių valdymą Viešojo saugumo direktorato Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimų srityje.


2017.11.22   - Po galine „Volkswagen Passat“ sėdyne alytiškiai vežė nelegalius svaigalus (foto)

Patikrinę Alytaus rajono gyventojo automobilį „Volkswagen Passat“ Pagėgių pasieniečiai jame įrengtoje slėptuvėje  aptiko 40 litrų, įtariama, naminės degtinės.


2017.11.22   - Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė tarptautinį kontrabandininkų duetą (foto)

Antradienį paryčiais Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė tarptautinį kontrabandininkų duetą. 3 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų gabenę Baltarusijos ir Latvijos piliečiai bandė pasprukti, todėl  Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai panaudojo ginklą.


2017.11.21   - Prie sienos su Lenkija - kontrolės atnaujinimo pratybos (fotoreportažas)

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai prie sienos su Lenkija surengė jos kontrolės atnaujinimo pratybas. Tokia priemonė keturias valandas vykdyta buvusių Kalvarijos ir Lazdijų kontrolės punktų teritorijose.


2017.11.21   - Pavoverės pasieniečiai susekė Nerimi plaukusį baltarusiškų rūkalų krovinį (foto)

Naudodamiesi sienos stebėjimo sistema Pavoverės užkardos pasieniečiai Neryje susekė kontrabandinių cigarečių krovinį. Iš viso, įtariama, Baltarusijos krante į vandenį pasroviui buvo paleisti du plaustai su 2700 pakelių rūkalų.


2017.11.20   - Karjeros dienoje studentai domėjosi darbo VSAT perspektyvomis (foto)

Kaune įsikūrusiame Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete pirmadienį vyko renginys, pavadintas Karjeros diena. Jo metu čia besimokantiems Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programos 4 kurso studentams teikta informacija apie tarnybos ir karjeros VSAT perspektyvas.


2017.11.20   - Prie sienos su Lenkija VSAT surengs kontrolės atnaujinimo pratybas

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai prie sienos su Lenkija surengs jos kontrolės atnaujinimo pratybas. Tokia priemonė keturias valandas bus atliekama buvusių Kalvarijos ir Lazdijų kontrolės punktų teritorijose.


2017.11.20   - VSAT vadas dalyvaus tarptautinėje parodoje „Milipol Paris“

VSAT vadas Renatas Požėla antradienį ir trečiadienį Paryžiuje dalyvaus Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos organizuojamoje parodoje „Milipol Paris“.


2017.11.17   - Pasieniečių aviacijai - 25-eri (fotoreportažas)
Pasieniečių aviacijos padalinys mini savo įkūrimo 25-metį. Ta proga Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos bazėje Paluknio miestelyje, Trakų rajone, ketvirtadienį surengtas  iškilmingas minėjimas.

2017.11.16   - Pasieniečiai rado prieš keturias dienas pasiklydusį medžiotojo šunį (foto)

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos pasieniečiai rado prieš keturias dienas pasiklydusį medžiotojo šunį.


2017.11.16   - Sulaikytas kontrabandą gabenęs ir pasieniečiams siūlęs kyšį užsienietis (foto)

Varėnos rinktinės pareigūnai sulaikė kyšį jiems siūliusį užsienietį. Lenkijos ir Baltarusijos pilietybę turintis vyras vairavo visureigį, kuriame įrengtose slėptuvėse buvo gabenama rūkalų kontrabanda. Pasiūlęs 500 eurų užsienietis tikėjosi išvengti detalaus automobilio patikrinimo.


2017.11.15   - Iš Baltarusijos grįžtantis Šalčininkų rajono gyventojas slėpė tūkstantį pakelių rūkalų (foto)

Varėnos rinktinės pasieniečiai sulaikė Šalčininkų rajono gyventoją, bandžiusį automobilio „Audi A6“ slėptuvėse atgabenti į Lietuvą beveik tūkstantį pakelių kontrabandinių cigarečių.


2017.11.15   - Minimas pasieniečių aviacijos 25-metis

Pasieniečių aviacijos padalinys mini savo įkūrimo 25-metį. Ta proga Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos bazėje Paluknio miestelyje, Trakų rajone, ketvirtadienį 13 val. organizuojamas iškilmingas minėjimas.


2017.11.15   - Marijampolės savivaldybėje su įkalčiais sulaikyti trys cigarečių krovikai (foto)

Marijampolės rajone pasieniečiai sulaikė tris vietinius gyventojus, iš automobilio krovusius neteisėtai į Lietuvą atgabentas cigaretes.


2017.11.13   - Antrakursiams pristatyta VSAT padalinių veikla (foto)

Sieną su Baltarusija saugantys ir Vilniaus oro uoste dirbantys VSAT pareigūnai pirmadienį sulaukė būsimųjų kolegų vizito - atvyko 13 Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programos 2 kurso studentų. Būsimuosius pasieniečius lydėjo Valstybės sienos apsaugos katedros dėstytojas Vladimiras Andrejevas.


2017.11.13   - Rusijos pilietis į Kaliningrado sritį gabeno Anglijoje pavogtą kemperį (foto)

Panemunės kontrolės punkte Bardinų užkardos pasieniečiai sulaikė, įtariama, Anglijoje pavogtą kemperį. Jis buvo prikabintas prie Rusijos piliečio vairuoto mikroautobuso. Užsienietis iš Lietuvos vyko į Kaliningrado sritį.


2017.11.13   - Kalvarijos pasieniečiai sulaikė 10 migrantų iš Vietnamo ir du juos gabenusius latvius (foto)

Kalvarijos savivaldybėje pasieniečiai sulaikė du Latvijos piliečius, gabenusius 10 migrantų iš Vietnamo.


2017.11.10   - Prie sienos su Latvija vyko prieš nelegalią migraciją nukreipta operacija "Žara II" (foto)

Lietuvos ir Latvijos pasienio pagrindiniuose magistraliniuose bei regioniniuose keliuose Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) surengė iš anksto neskelbtą prieš nelegalią migraciją nukreiptą operaciją „Žara II“.


2017.11.09   - JTVPK atstovų ir pasieniečių susitikime aptarti su prieglobsčio procedūromis susiję klausimai

Pasieniečių ir Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro institucijos atstovų susitikime buvo aptarti su prieglobsčio procedūromis susiję klausimai.


2017.11.08   - Kuriama migracijos paslaugų kokybę pagerinsianti informacinė sistema

Kuriama Lietuvos migracijos informacinė sistema, kuri pagerins migracijos paslaugų kokybę ir užtikrins visuomenės pasitenkinimą teikiamomis paslaugomis, didinant atsakingų institucijų darbo procesų efektyvumą.


2017.11.07   - Tarptautinėje Pasienio policijos konferencijoje tariasi 60-ies valstybių atstovai (foto)

Varšuvoje vykstančioje tarptautinėje Pasienio policijos konferencijoje daugiau kaip 60-ies pasaulio šalių atstovai kalba apie sienų saugumą, sąveikos stiprinimą ir nagrinėja kitus tarptautiniu mastu aktualius klausimus. Konferenciją organizavo Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra FRONTEX.


2017.11.07   - Šiaulių pasieniečiai šūviais stabdė Estijoje pavogto visureigio „BMW X5“ vairuotoją (foto)

Pasienyje su Latvija Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai (VSAT) šūviais stabdė jiems nepaklususį automobilio „BMW X5“ vairuotoją. Daugiau kaip 10 kilometrų persekiotas bėglys nuvažiavo nuo kelio ir užklimpo laukuose. Pirminiais duomenimis, visureigis tą pačią dieną buvo pavogtas Estijoje.


2017.11.07   - VSAT pareigūnams įkliuvo klastotes pateikę du vairuotojai lenkai

Kalvarijos pasieniečiams įkliuvo du lenkai, pateikę suklastotus vairuotojų pažymėjimus. Vienas užsienietis turėjo neva Jungtinėje Karalystėje išduotą dokumentą, kitas apsirūpino neegzistuojančio pavyzdžio pažymėjimu, vadinamuoju fantazijos dokumentu. Abiem atvejais su šiais užsieniečiais vyko bendrakeleiviai, turėję tvarkingus ir teisę vairuoti suteikiančius dokumentus.


2017.11.06   - Sprukusius cigarečių vežikus sulaikyti padėjo vokiečių aviganis Volfas (foto)

Lazdijų rajone pasieniečiai sulaikė keturis vyrus, įtariama, gabenusius 6 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Sprukusius pažeidėjus susekti padėjo vokiečių aviganis Volfas.


2017.11.03   - Vilniečio Pauliaus padėka: „Jaučiuosi saugus žinodamas, jog turime tokius pasieniečius“

Visų Šventųjų dieną Švenčionių rajone esančias kapines lankęs ir į bėdą kartu su artimaisiais patekęs vilnietis nepagailėjo gerų žodžių jam pagelbėjusiems pasieniečiams.


2017.11.03   - Oro uoste sulaikyti du nusikaltimais įtariami vilniečiai

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė du sostinės gyventojus, atskridusius iš Londono. Abu jie Lietuvoje įtariami nusikaltimais, o vienas įstatymus pažeidinėjo ir Anglijoje.


2017.11.02   - Vokietijos ir Baltijos šalių pareigūnų susitikime aptariami sienų saugumo klausimai (foto)

Vokietijos federalinės policijos prezidentas Diteris Romanas (Dieter Romann, nuotraukoje antras iš dešinės) ketvirtadienį Vilniuje susitinka su trijų Baltijos šalių pasieniečių ir policijos vadovais. Keturšaliame susitikime aptariami valstybių sienų saugumo klausimai.


2017.11.02   - Vokiečių aviganis Vegas susekė šešis vietnamiečius ir juos lydėjusį armėną (foto)

Druskininkų pasieniečiams aptikus įtartinų iš Baltarusijos vedusių pėdsakų, jais sekęs vokiečių aviganis Vegas surado šešis neteisėtus migrantus iš Vietnamo ir, įtariama, jų vedlį armėną. Vėliau vietnamiečius Lietuvos pasieniečiai grąžino kolegoms Baltarusijoje. Armėnas suimtas mėnesiui.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.