2018 m. spalio 19 d., penktadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Lietuvos ir Vietnamo pareigūnai vienija jėgas kovoje su neteisėta migracija (foto)
2018.10.12

Penktadienį VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje Lietuvos pasieniečių vadovas Renatas Požėla ir Vietnamo imigracijos departamento direktoriaus pavaduotojas Nguyenas Hai Minhas pasirašė savitarpio supratimo memorandumą.


Dokumente įtvirtintos nuostatos, kad abi institucijos ketina remti viena kitą ir bendradarbiauti migracijos srityje bei, griežtai besilaikydamos galiojančių nacionalinių teisės aktų nuostatų, plėtoti tam skirtas veiklas. Tai yra abipusis ir reguliarus keitimasis informacija ir patirtimi apie pastarojo laikotarpio raidą migracijos politikos srityje bei keitimasis informacija dėl esminių nelegalios imigracijos krypčių, tendencijų, būdų ir formų.

Lietuvos VSAT ir Vietnamo imigracijos departamentas sutarė bendradarbiauti abiejų šalių pareigūnams lankantis su oficialiais ir identifikavimo vizitais kitoje valstybėje, dalyvaujant konferencijose ir seminaruose migracijos temomis, kurie organizuojami Lietuvoje ir Vietname. Taip pat sutarta ir dėl kitų iniciatyvų, teikiančių abiem šalims abipusę naudą.

Lietuvos VSAT vado R. Požėlos ir Vietnamo imigracijos departamento direktoriaus pavaduotojo N. Hai Minho susitikime taip pat buvo kalbama apie dvišalį bendradarbiavimą kovoje su neteisėta migracija.

   

Šio Vietnamo pareigūnų vizito Lietuvoje tikslas - aptarti su šalies pareigūnais dvišalio bendradarbiavimo klausimus siekiant efektyviau kovoti su vietnamiečių neteisėta migracija, išnaudoti kuo greitesnio jų tapatybių nustatymo galimybes bei susipažinti su VSAT veikla.
Vietnamo visuomenės saugumo ministerijos viceministro Nguyen Van Thanh vadovaujama delegacija penktadienį ryte lankėsi Policijos departamente bei Vidaus reikalų ministerijoje, kur susitiko su viceministru Česlovu Mulma.

Penktadienį popiet Vietnamo pareigūnų delegacija dar lankysis Vilniaus rajono Mickūnų miestelyje įsikūrusiame VSAT kinologijos centre. Čia svečiai susipažins su šio pasieniečių padalinio veikla, tarnybinių šunų dresūros bei rengimo tarnybai pasienyje aspektais.

Šiemet Lietuvos pasieniečiai iš viso sulaikė 149 Vietnamo piliečius, neteisėtai patekusius į Lietuvą ir mėginusius keliauti į Vakarų Europą. Pastaruoju metu Lietuvoje sulaikomi vietnamiečiai ją pasiekia dviem maršrutais.

Pirmas ir mažiau populiarus – iš savo šalies lėktuvais jie atskrenda iki Maskvos, tada automobiliais gabenami iki Baltarusijos. Iš jos migrantai bando neteisėtai pereiti sieną į Lietuvą ir pasiekti tikslą - kartu su gabentojais automobiliais nuvykti į Vakarų Europą.

Antras maršrutas - Vietnamo piliečiai iš savo šalies atskrenda į Maskvą. Iš jos automobiliais su gabentojais vyksta iki sienos su Latvija. Tada migrantai neteisėtai pergabenami į Latvijos teritoriją. Iš čia tranzitu per Lietuvą jie gabenami į Vakarų Europą per vidaus sienas, kur nėra nuolatinės kontrolės. Būtent tokį kelią pasirinkusių migrantų grupę trečiadienį prie sienos su Lenkija sulaikė Kalvarijos užkardos pareigūnai. Du Latvijos piliečiai iš savo šalies lengvaisiais automobiliais gabeno 12 vietnamiečių.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.