2021 m. balandžio 11 d., sekmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Pasieniečiai ir aplinkosaugininkai pasirašė bendradarbiavimo priemonių planą (foto)
2021-04-01

Pasieniečiai ir aplinkosaugininkai pasirašė šių metų bendradarbiavimo priemonių planą, pagal kurį keisis informacija, vykdys bendras operacijas ir kitas priemones, vieni kitiems teiks tarnybinę pagalbą, rengs pratybas.


Šį dokumentą ketvirtadienį VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje savo parašais patvirtino VSAT vadas generolas Rustamas Liubajevas ir Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos direktorė Olga Vėbrienė.

Taip siekiama sudaryti sąlygas vykdyti bendrą VSAT pasienio rinktinių ir Aplinkos apsaugos departamento struktūrinių aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdančių padalinių veiklą, koordinuoti bendrus veiksmus, siekiant efektyviai užkardyti valstybės sienos apsaugą bei aplinkos apsaugą.

Pasieniečiai aplinkosaugininkams atsižvelgiant į technines galimybes sudarys sąlygas stebėti aplinką naudojant turimas VSAT oro, sausumos ir vandens transporto priemones bei stebėjimo įrangą. Tai bus siekiama užtikrinti efektyvų aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų atskleidimą. Be to, VSAT ir aplinkosaugininkai vieni kitiems teiks informaciją apie nustatytus aplinkos apsaugą ir galimus valstybės sienos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus, regionuose vykdys bendrus patikrinimus, reidus ir pratybas.

Bendradarbiavimo plane numatytos ir bendros pasieniečių bei aplinkosaugininkų priemonės kvalifikacijos tobulinimo srityje. Abiejų žinybų pareigūnai rengs prievartos naudojimo teisinių pagrindų, psichinės ir fizinės prievartos veiksmų atlikimo, šaunamojo ginklo ar sprogmenų ir specialiųjų priemonių naudojimo mokymus bei šaudybos pratybas VSAT šaudyklose.

Aplinkos apsaugos departamentas pagal galimybes skirs savo pareigūnus ir technines priemones dalyvavimui bendruose patikrinimuose ir kai reikės sustiprinti valstybės sienos apsaugą.

Abi žinybos taip pat numatė galimybes rengti bendrus viešus renginius, dalyvavimą viena kitos profesinėse šventėse ir minėjimuose. Tokios priemonės galės būti vykdomos tik esant palankiai epidemiologinei situacijai ir paisant galimų ribojimų.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos.