2014 m. balandžio 24 d., ketvirtadienis
Į pradžią El.paštas  Svetainės struktūra Neįgaliesiems
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
 
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2007-05-01
Iš viso apsilankė: 3620240
Šiandien apsilankė: 484
Dabar naršo: 14

Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Pasieniečių klubas

Visuomeninė organizacija „Pasieniečių klubas“ (klubas) įsteigtas 2003 m. kovo 6 d. 52-iejų entuziastų iniciatyva. Tuomet į steigiamąjį Pasieniečių klubo susirinkimą susirinko būrys pasienio apsaugos veteranų ir dar dirbančių Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų. Ši iniciatyva buvo brandinta ne vienerius metus, bet tik įsteigus Pasieniečių muziejų jai buvo lemta išsipildyti.

Pasieniečių klubas padeda įgyvendinti muziejaus veiklos koncepciją, kuriai būtina pirmųjų atsikūrusios nepriklausomos Lietuvos valstybės pasieniečių, stovėjusių prie valstybės sienos apsaugos ištakų, pagalba: jų prisiminimai, komentarai, išsaugotos ir išlaikytos relikvijos. Į klubą telkiami ir tarpukario nepriklausomos Lietuvos pasienio apsaugoje dirbusių pareigūnų palikuonys.

Klubas savo veikloje vadovaujasi klubo įstatais. Visuotinis narių susirinkimas renka klubo valdybą, Revizijos ir Etikos komisijas bei klubo iždininką su pavaduotoju. Klubas turi emblemą ir vėliavą. Pirmuoju klubo pirmininku 8-erius metus buvo dimisijos pulkininkas leitenantas Algis Balaišis. 2013 m. Pasieniečių klubo prezidentu buvo išrinktas buvęs VSAT vadas generolas Algimantas Songaila.

Pasieniečių klubo devizas - „Buvome, esame, būsime“. Jis sujungia buvusius, esamus ir būsimus pasieniečius, jų šeimos narius ir kitus šiai veiklai pritariančius žmones.

Klubo tikslai ir uždaviniai:

• puoselėti Lietuvos valstybės sienų apsaugos istoriją ir tradicijas;

• skatinti savo narių kultūrinį ir socialinį bendravimą;

• rūpintis pilietinės atsakomybės ugdymu;

• ginti teisėtus klubo narių interesus;

• rengti paskaitas, pranešimus, diskusijų vakarus, parodas;

• publikuoti spaudoje straipsnius patriotine ir valstybės sienų apsaugos tematika;

• leisti leidinius apie klubo veiklą;

• rinkti ir analizuoti medžiagą apie Lietuvos valstybės sienų apsaugos istoriją ir tradicijas, teikti ją Pasieniečių muziejui;

• užmegzti ir plėtoti ryšius su panašius tikslus ir uždavinius propaguojančiomis bei panašaus profilio veikla užsiimančiomis mūsų bei kitų šalių ar tarptautinėmis organizacijomis, asociacijomis ir klubais;

• organizuoti ekskursijas, išvykas į istorines, įdomias ar atmintinas vietas Lietuvoje ir užsienyje;

• visokeriopai remti VSAT, populiarinti jos veiklą, teikti pasiūlymus dėl jos veiklos tobulinimo.

2006 m. įsteigti Pasieniečių klubo I ir II laipsnio atminimo ženklai „Buvome, esame, būsime“, o 2013 m. – jubiliejinis atminimo ženklas „Pasieniečių klubui 10 metų“. Klubas turi savo Etikos kodeksą ir svetainę internete www.pasienieciuklubas.lt.

Klube veikia regioniniai būriai – Vilniaus (su 8 grandimis, iš jų viena Kaune), Visagino, Ignalinos (su grandimis Adutiškyje ir Švenčionyse), Medininkų, Marijampolės, Pagėgių, Klaipėdos ir Pasvalio – Rokiškio.

2013 m. Pasieniečių klubas vienijo 253 narius.

Per 10 klubo veiklos metų nariai aplankė daugelį VSAT struktūrinių padalinių, pamatė, kaip keitėsi, vystėsi ir tobulėjo valstybės sienos apsaugos infrastruktūra, kilo profesinis pasieniečių lygis ir jų teikiamų paslaugų kokybė. Kartu buvo aplankomos ir šalia esančios istorinės bei kitos lankytinos vietos, buvo organizuojamos ekskursijos į įvairius Lietuvos muziejus, apsilankyta Lietuvos kariuomenės ir policijos padaliniuose.

Klubo nariai parengė ir organizavo nemažai pranešimų ir paskaitų klubo nariams, Pasieniečių mokyklos kursantams, Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto Valstybės sienos apsaugos katedros studentams, tarnybos darbuotojams, padėjo rinkti eksponatus Pasieniečių muziejui, dalinosi prisiminimais apie pirmuosius sunkius valstybės sienos apsaugos žingsnius, apie OMON'o terorą ir dalyvavimą 1991 m. sausio įvykiuose.

Klubas kasmet organizuoja sąskrydžius, kurie yra patys didžiausi klubo renginiai. Sėkminga klubo veikla istorinės atminties išsaugojimo ir valstybės sienos apsaugos istorijos tyrinėjimo, jos propagavimo bei įprasminimo srityje. Didžiulį indėlį šioje srityje įnešė buvęs klubo pirmininkas Algis Balaišis, kuris yra ir kelių valstybės sienos apsaugos istoriją nagrinėjančių knygų autorius ir bendraautoris.

Pasieniečių klubo nariai aktyviai dalyvauja pirmojo po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1991 m. gegužės 19 d. tarnybos metu žuvusio pasieniečio Gintaro Žagunio atminimo minėjimuose. Klubo ir Pasieniečių muziejaus iniciatyva buvo įamžintas ir pirmojo nuo sovietų okupantų rankos 1940 m. birželio 15 d. žuvusio pasieniečio Aleksandro Barausko atminimas: 2005 m. A. Barauskas buvo apdovanotas Vyčio kryžiaus ordino Didžiuoju kryžiumi (po mirties), Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro lėšomis buvo pastatytas atminimo ženklas jo žuvimo vietoje Varėnos rajono Ūtos kaime. 2006 m. VSAT vadovybė suteikė A. Barausko vardą Varėnos rinktinės Dubičių užkardai.

Klubo iniciatyva VSAT rinktinių pasieniečiai kasmet pagerbia žuvusių savo kolegų atminimą įvairiose Lietuvos vietose.

Klubas yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su VSAT ir Atsargos karininkų sąjunga, užmezgęs ryšius su Latvijos pasienio veteranų asociacija. 2010 m. lapkričio 27 d. klubas prisijungė prie Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus, susitarimo.

2012 m. Pasieniečių klubas prisijungė prie iniciatyvos, kurią pareiškė atkurtos Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos departamento ir pirmosios Krašto apsaugos ministerijos vadovybė, įsteigę liudijimus kariams ir savanoriams, davusiems priesaiką, atlikusiems profesinę karo tarnybą, karininko, liktinio tarnybą, būtinąją karo tarnybą ar savanorio tarnybą nuo Krašto apsaugos departamento įkūrimo 1990 m. balandžio 25 d. iki Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų išvedimo iš Lietuvos 1993 m. rugpjūčio 31 d. Klubo tarpininkavimu buvo įteikti 278 liudijimai klubo nariams, tarnaujantiems ir tarnavusiems VSAT.

2013 m. klubas ėmėsi naujos iniciatyvos ir kartu su aštuoniais Jaunųjų pasieniečių būreliais, vienijančiais apie 153 narius, pasirašė Deklaraciją dėl Jaunųjų pasieniečių būrelių plėtros, kuria siekiama ne tik išplėtoti būrelių veiklą, bet ir apjungti juos į visumą.

2013 m. klubas garbingai paminėjo savo 10 metų jubiliejų istorinėje Kauno karininkų ramovėje.

Pasieniečių klubo informacija kontaktams:

Savanorių pr. 2, 03116, Vilnius,
tel. (8 663) 69341,
el. paštas: pasienieciuklubas@gmail.com,
svetainė internete www.pasienieciuklubas.lt 

 < Atgal

 

© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.