2021 m. gegužės 17 d., pirmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Pasienyje su Baltarusija darbą atnaujins trys kontrolės punktai, karantino tvarkoje yra ir kitų naujovių
2021-04-08

Nuo pirmadienio, balandžio 12 d., pasienyje su Baltarusija darbą atnaujins 3 kontrolės punktai. Jie prasidėjus pandemijai buvo uždaryti pernai kovą.


 

Dėl šių punktų veiklos atnaujinimo savo posėdyje trečiadienį nusprendė Vyriausybė, priėmusi ir kitų nuo pirmadienio įsigaliosiančių pakeitimų nutarime dėl karantino paskelbimo.

Pirmadienį atnaujinamas Šumsko (Vilniaus r.) - Lošos, Tverečiaus (Ignalinos r.) – Vidžių ir Papelekio (Švenčionių r.) – Lentupio punktų darbas. Per pastarajį (titulinėje nuotraukoje) galės vykti tik didžiagabaričius ir sunkiasvorius krovinius gabenančios transporto priemonės, o per pirmus du - lengvieji automobiliai. Be to, per Tverečiaus punktą sieną kirsti galės ir tuščios krovininės transporto priemonės.

Įvedus karantiną 2020 m. kovą buvo sumažintas pasienyje su Baltarusija veikiančių sausumos kontrolės punktų skaičius. Pastaruoju metu čia veikia Raigardo, Šalčininkų, Lavoriškių ir Medininkų kontrolės punktai.

2020 m. lapkritį buvo pradėti didžiausio Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje Medininkų punkto modernizavimo darbai. Dėl vykdomos rekonstrukcijos sumažėjo jo pralaidumas bei neliko galimybės gabenti didelių gabaritų bei sunkiasvorius krovinius.

Tam bus atidarytas Papelekio punktas, per kurį su Lietuvos automobilių kelių direkcijos leidimais galės būti vežami iki 5,6 m pločio ir neribojamo aukščio kroviniai.

Medininkų punkto rekonstrukcijos metu atsirado poreikis kitur nukreipti ir krovininių transporto priemonių srautus, todėl tuščioms transporto priemonėms atidaromas Tverečiaus punktas.

Šumsko punktas yra tame pačiame kelių tinkle ir kryptyje kaip Medininkų, todėl jo darbo atnaujinimas, tikimasi, sumažins lengvųjų automobilių srautus rekonstruojamame Medininkų punkte.

Tame pačiame trečiadienio Vyriausybės posėdyje numatyta galimybė per Lietuvą vykstančiais tranzitiniais traukiniais važiuoti ne tik Rusijos piliečiams, bet ir kitiems užsieniečiams. Visiems jiems išlieka ta pati sąlyga – užsieniečiai neturės teisės išlipti ir įlipti Lietuvos teritorijoje.

Vienu punktu praplėstas ir išimčių dėl užsieniečių atvykimo į Lietuvą sąrašas. Susisiekimo ministro leidimu užsieniečiai galės atvykti į Lietuvoje veikiančias mokymo organizacijas ar organizacijas, naudojančias imituojamo skrydžio treniruoklius, dalyvauti aviacijos specialistams skirtuose mokymuose, turint šių organizacijų kvietimą.

Taip pat Vyriausybė patikslino, kad ekipažų ir įgulų nariai, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, grįžtant ar atvykstant į Lietuvą gali neturėti atlikto tyrimo COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gauto neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymo tik tuo atveju, jei jų buvimo Lietuvos teritorijoje laikas yra trumpesnis nei 72 val.

Dar viena svarbi naujovė - grįžtant ar atvykstant į Lietuvą COVID-19 liga persirgusieji asmenys gali neturėti atlikto tyrimo jai nustatyti ir gauto neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymo, jeigu nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą. Ankstesnis terminas buvo 90 dienų.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos.