English
Į Pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos
vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
2019 m. sausio 22 d., antradienis
Vertikalus meniuBiudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Tribonių pasieniečiai studentams papasakojo apie savo darbą ir aprodė infastruktūrą (foto)
2018.10.10
Viešojo saugumo akademijos studentai, būsimieji pasieniečiai, susipažino su VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnų darbu ir jų naudojamomis techninėmis priemonėmis. Jie trečiadienį lankėsi ruože prie sienos su Baltarusija bei Šalčininkų kelio ir Stasylų geležinkelio kontrolės punktuose.

Į Tribonių pasienio užkardą pirmosios pažinties su čia tarnaujančiais vyresniais kolegomis trečiadienį atvyko 8 Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijos studentai.

Grupę iš Kauno atlydėjo nuolat tokius pažintinius vizitus studentams organizuojantis šios akademijos Valstybės sienos apsaugos katedros dėstytojas Vladimiras Andrejevas bei akademijos profesorius Vytautas Šlapkauskas.

 

Studentus su užkardos infastruktūra, turima technika, ginklais ir specialiosiomis priemonėmis supažindino ir viešnagės metu lydėjo Tribonių pasienio užkardos vyriausiasis specialistas Danielius Bojarinas ir kiti pasieniečiai. Jie papasakojo apie darbo specifiką, tarnybos organizavimą bei ypatumus užkardai priskirtoje veikimo teritorijoje. Studentams buvo parodyta, kaip atrodo siena, kontrolinė pėdsakų juosta, inžineriniai įrenginiai, stebėjimo postai, Tribonių pasienio užkardos ruože veikianti universali techninė sienos apsaugos sistema.

Studentai apsilankė ir Šalčininkų rajono Sakalinės kaime, per kurį eina siena su Baltarusija. Jie taip pat nuvyko į pasienio ruožo vietą prie įvažiavimo į vadinamąją Dieveniškių kilpą, kur Vilniaus pasienio rinktinės pasieniečiai labai dažnai išaiškina kontrabandos gabenimo atvejų.

Būsimieji pareigūnai apžiūrėjo Tribonių pasienio užkardai priklausančius Šalčininkų kelio ir Stasylų geležinkelio kontrolės punktus. Čia jie stebėjo pasieniečių atliekamas asmenų ir automobilių dokumentų kontrolės procedūras.

Dėstytojo V. Andrejevo teigimu, šios išvykos tikslas buvo po studentų išklausyto teorinio kurso sienos apsaugos klausimais pamatyti, kaip šie dalykai pritaikomi praktikoje. V. Andrejevas akcentavo, kad tokie vizitai į VSAT padalinius ir bendravimas su ten tarnaujančiais pasieniečiais studentams duoda daug naudos. Studentams ypač pravartu pamatyti, kur ir kokiomis sąlygomis baigus bakalauro studijas gali tekti dirbti.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.