2012 m. vasario 8 d., trečiadienis
Į pradžią El.paštas  Svetainės struktūra Neįgaliesiems
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu




 
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2007-05-01
Iš viso apsilankė: 3150532
Šiandien apsilankė: 60
Dabar naršo: 12

Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Trys paros įvykiai pasienyje
2010.02.09
Į Lenkiją susiruošė marga užsieniečių kompanija


Įtartinas vyras turėjo suklastotą tapatybės kortelę


Leipalingiečiai perdirbtuose mašinų bakuose gabeno kontrabandinį dyzeliną
 

Pasienyje su Lenkija Lazdijų rinktinės pareigūnai sulaikė įtartiną automobilį, kuriuo iš Lietuvos į kaimyninę šalį keliavo marga kompanija. Į Lenkiją vairuotojas, čečėnų tautybės Rusijos pilietis, vežė iš Ruklos centro pabėgusį nepilnametį vietnamietį ir du prieglobsčio Lietuvoje prašytojus šrilankiečius, neteisėtai pasišalinusius iš centro Pabradėje.
Pirmadienį VSAT Lazdijų rinktinės Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės skyriaus pareigūnai Lazdijų rajono Akmenių kaimo ribose, kelyje Lazdijai - Seinai, sustabdė automobilį „Volvo S40“ lietuviškais numeriais. Iš Lietuvos vykstančią mašiną vairavo 35-erių čečėnų tautybės Rusijos pilietis, turintis leidimą laikinai gyventi Lenkijoje.
Kartu neturėdamas jokių dokumentų vyko, kaip vėliau išsiaiškino pasieniečiai, 14-metis Vietnamo pilietis. Jis yra Ruklos pabėgėlių priėmimo centro gyventojas. Šį nepilnametį nelegalą pernai lapkritį be dokumentų sulaikė VSAT Vilniaus rinktinės pasieniečiai. Iš pradžių jis prisistatė svetimu vardu ir buvo apgyvendintas Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje, vėliau teismo sprendimu perkeltas į Ruklos centrą.
Šiuo metu yra sprendžiamas šio Lietuvoje nelegaliai atsidūrusio suaugusiųjų nelydimo nepilnamečio užsieniečio išsiuntimo iš šalies klausimas. Paauglys neslėpė neteisėtai pasišalinęs iš pabėgėlių centro, aiškino pasiekęs Lazdijus ir čia degalinėje paprašęs sutikto „Volvo S40“ vairuotojo nuvežti jį į Lenkiją. Lazdijų pasieniečiai turi pagrįstų įtarimų, kad jis melavo. Nepilnametį vietnamietį jie perdavė Pabėgėlių priėmimo centro socialinei darbuotojai.
Sustabdytu automobiliu vyko ir dar du keleiviai, 26-erių ir 38-erių Šri Lankos piliečiai. Pernai gruodį jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje ir buvo apgyvendinti Užsieniečių registracijos centre Pabradėje. Prieglobsčio prašytojai turi teisę nustatyta tvarka išeiti iš URC teritorijos ne ilgiau kaip 24 val. Šia teise jie dažnai piktnaudžiauja. Tą padarė ir šrilankiečiai, iš centro parai išėję vasario 1 d. ir nustatytu laiku negrįžę. Po to, kai pirmadienį jie įkliuvo pasienyje su Lenkija, šie užsieniečiai pasieniečių įpareigoti vėl parvyko į Užsieniečių registracijos centrą.
Po apklausos automobilį vairavęs Rusijos pilietis buvo paleistas ir į Lenkiją išvyko vienas.
 

Pasienyje su Lenkija VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai sulaikė lietuvį, kuris, įtariama, turėjo suklastotą svetimą tapatybės kortelę. Aiškinamasi, ar sulaikytasis nėra už nusikaltimo padarymą policijos ieškomas asmuo.
Pirmadienį Lazdijų rinktinės Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės skyriaus bei Specialiosios paskirties būrio pasieniečiai Lazdijų rajono Akmenių kaimo ribose, kelyje Lazdijai – Seinai, dokumentų patikrinimui sustabdė keleivinį mikroautobusą „Ford Transit“. Iš Lietuvos jis važiavo į Lenkiją.
Pasieniečiai patikrino mikroautobusu vykusių asmenų dokumentus. Vienas keleivis pateikė 18-mečiui Lietuvos piliečiui išduotą asmens tapatybės kortelę. VSAT pareigūnams iškart kilo įtarimų, kad ji yra suklastota. Asmuo buvo sulaikytas ir išlaipintas. Kiek vėliau jis prisipažino esąs 22-ejų Kauno gyventojas ir pateikęs suklastotą dokumentą.
Lazdijų pasieniečiai išsiaiškino, kad asmuo tokia pavarde yra ieškomas Kauno policijos kaip nuteistas už nusikaltimo padarymą.
Dėl suklastoto dokumento VSAT Lazdijų rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sulaikytąjį pasieniečiai uždarė į areštinę.
 

Du Druskininkų savivaldybės gyventojai iš Baltarusijos perdirbtuose kuro bakuose bandė įvežti neleistiną kiekį nedeklaruoto dyzelino.
Pirmadienį VSAT Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos pasieniečiams įtarimų sukėlė per Latežerio kontrolės punktą iš Baltarusijos grįžtantys automobiliai „Volkswagen Transporter“ ir „Volkswagen Passat“, vairuojami 38-erių ir 20-mečio Druskininkų savivaldybės Leipalingio miestelio gyventojų.
Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad vairuotojai nieko draudžiamo neveža, tačiau Druskininkų pasieniečiai abu automobilius nugabeno į savo užkardą detaliam patikrinimui.
Čia nustatyta, kad dyzelino sklidini mašinų kuro bakai yra perdibti ir gerokai padidinti. „Volkswagen Transporter“ gamyklinis bakas buvo padidintas 120 litrų, o „Volkswagen Passat“ - 80 litrų.
Dėl kontrabandos Druskininkų užkardos pasieniečiai pradėjo administracinių bylų teisenas. Medžiagą jie perduos Druskininkų apylinkės teismui, kur bus nagrinėjamos leipalingiškių bylos. Jiems gresia baudos nuo 500 iki 3 tūkst. Lt ir automobilių konfiskavimas.
Tiek dyzelino, kiek telpa gamykliniuose bakuose, vairuotojams grąžinta, o kitas kontrabandinis kuras ir automobiliai saugomi Druskininkų užkardoje.
 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.