Pasienietis sulaikė avarinę situaciją sukėlusį nepilnametį
Per ilgai šalyje užsibuvusiam rusui skirta piniginė bauda
Pasieniečiai ir kariškiai aptarė bendradarbiavimo planus (foto)
Po tarnybos namo vykęs Lieponos užkardos pasienietis sulaikė nepilnametį, kuris į automobilį sviedė maišą su sniegu ir važiuojamojoje kelio dalyje sukėlė avarinę situaciją. Trečiadienį ne tarnybos metu nuosavu automobiliu „Audi 80“ vykęs VSAT Lazdijų rinktinės Lieponos užkardos pasienietis Vilkaviškio rajono Virbalio miestelyje pastebėjo būrelį mokinių. VSAT pareigūno akivaizdoje kažkuris iš mokinių į pravažiuojantį automobilį sviedė polietileninį maišą. Pasienietis negalėjo manevruoti savo transporto priemone ir persirikiuoti į kitą, nes priešais važiavo kita mašina, o kelkraštyje buvo žmonių. Mestas maišas, kuris, kaip paaiškėjo vėliau, buvo prigrūstas sniego, pataikė į priekinį pasieniečio mašinos langą, tačiau jo neišdaužė. VSAT pareigūnas sustabdė savo automobilį. Tuo pat metu du šalia parduotuvės buvę moksleiviai puolė bėgti. Vieną bėglį pasienietis sučiupo. Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra šešiolikmetis vietos mokyklos moksleivis. Pasienietis paauglį perdavė Vilkaviškio rajono policijos pareigūnams.
Per ilgai Šengeno erdvėje užsibuvusiam rusui skirta piniginė bauda. Trečiadienį VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai Nidos pasienio kontrolės punkte patikrino iš Lietuvos vykusio Rusijos piliečio ir jo vairuoto automobilio „Lexus“ dokumentus. 39 metų vyro pasas ir mašinos registracijos liudijimas įtarimų nesukėlė, tačiau VSAT pareigūnai atkreipė dėmesį, kad užsieniečio turėtos Šengeno vizos galiojimo laikas baigėsi. Pasieniečiai vyrui surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą, skyrė 250 litų baudą ir surašė įpareigojimą išvykti iš šalies.
Pasieniečių mokyklos dėstytojai ir kursantai lankėsi generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, kur su kariškiais aptarė dvišalius bendradarbiavimo klausimus, susipažino su būsimųjų karininkų rengimo sąlygomis bei sistema, išbandė akies taiklumą lazeriniame tire ir sužaidė draugiškas krepšinio rungtynes. Būsimieji pasieniečiai turėjo galimybę pabendrauti su kariūnais, studijuojančiais akademijoje, ir iš pirmų lūpų sužinoti apie karišką gyvenimą.
Labiausiai mokyklos kursantai laukė draugiškų krepšinio varžybų su šeimininkais. Tad Karo akademijos sporto komplekse netrūko jaunatviško azarto ir entuziazmo, o dėl pergalės įnirtingai kovojo abi komandos. Sėkmė lydėjo būsimuosius pasieniečius, kurie nepasigailėjo šeimininkų - 94:59. Tokie pasieniečių ir kariškių bendri susitikimai šiemet įvyks nekart. Abiejų institucijų bendradarbiavimas organizuojami pagal Pasieniečių mokyklos ir Karo akademijos šių metų vasario mėnesį pasirašytą sutartį. |