2021 m. balandžio 11 d., sekmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Vilkiko puspriekabėje aptikti 5 neteisėti migrantai pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje (foto)
2021-04-02

VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje penktadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną. Tai padaryta po to, kai ketvirtadienį buvo sulaikytas vilkikas su puspriekabe, kurioje slėpėsi 5 neteisėti migrantai, įtariama, afganistaniečiai. Jie Lietuvoje pasiprašė prieglobsčio.


Ketvirtadienį Kauno policijos pareigūnai greitkelyje Kaunas - Klaipėda, ties IX-uoju fortu, sustabdė link uostamiesčio važiavusį vilkiką ,,Renault” su puspriekabe ,,Kogel”. Abi transporto priemonės buvo su latviškais registracijos numeriais. Vilkiką vairavo 45-erių Latvijos pilietis.

Puspriekabėje buvo rasti penki, įtariama, neteisėti migrantai.

Juos, vairuotoją ir vilkiką su puspriekabe ketvirtadienį vakare perėmė ir tyrimo ėmėsi VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai.

Vairuotojas, Latvijos pilietis, turėjo tvarkingus asmens ir transporto priemonių dokumentus. Puspriekabėje buvo gabenamas šaldytuvų krovinys.

Pasieniečiams sulaikytieji prisistatė Afganistano piliečiais,  jiems esą yra nuo 12-os iki 18-os. Užsieniečiai turėjo kitoje valstybėje išduotas prieglobsčio prašytojų korteles ir teigė norėję pasiekti Vokietiją.

Pirminiais duomenimis, Latvijos piliečio vairuotas vilkikas su puspriekabe į Lietuvą ketvirtadienį po vidudienio įvažiavo iš Lenkijos per ES vidaus sieną, kur nėra nuolatinės kontrolės.

Apklausiami pasieniečių neteisėti migrantai pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje ir buvo perkelti į Lavoriškių kontrolės punkte esančias prieglobsčio prašytojų patalpas.  Pradėję tokiu atveju numatytas procedūras VSAT pareigūnai apie tai informavo Migracijos departamentą, nagrinėjantį prieglobsčio Lietuvoje prašymus.

Gavus visų užsieniečių testų dėl COVID-19 rezultatus bus sprendžiamas klausimas dėl jų  apgyvendinimo vietos. Sulaikytųjų tapatybės nustatinėjamos.

Vilkiko vairuotoją VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pasieniečiai uždarė į areštinę ir pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto asmenų gabenimo per valstybės sieną. Latvijos piliečiui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų. Ikiteisminiam tyrimui  vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokurorė.  

Vilkikas su puspriekabe saugomi VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos.